Tipphetked


OLÜMPIAMÄNGUD

Olümpia Nimi Paadiklass Koht
1912 Stockholm Hugo-Maksimilian Kuusik 1 M1x 3-4
1936 Berliin Elmar Korko 2 M1x  
1968 Mexico Tiit Helmja 3 M2+ 7-12
1976 Montreal Raul Arnemann 4 M4- III
1976 Montreal Tiit Helmja 5
Gennadi Kinko 5
M2- 7
1988 Seoul Jüri Jaanson 5 M1x 8
1992 Barcelona Jüri Jaanson M1x 5
  Priit Tasane
Roman Lutoškin
M2x 4
  Marek Avamere
Vjatšeslav Divonin
Toomas Vilpart
Tarmo Virkus
M4- 14
1996 Atlanta Jüri Jaanson M1x 18
2000 Sidney Jüri Jaanson M1x 6
  Leonid Gulov
Andrei Šilin
M2x 9
2004 Ateena Jüri Jaanson M1x II
  Leonid Gulov
Tõnu Endrekson
M2x 4
  Oleg Vinogradov
Andrei Šilin
Igor Kuzmin
Andrei Jämsä
M4x 9
2008 Peking Tõnu Endrekson
Jüri Jaanson
M2x II
  Kaspar Taimsoo
Vladimir Latin
Igor Kuzmin
Allar Raja
M4x 9
  Andrei Jämsä M1x 17
2012 London Andrei Jämsä
Allar Raja
Tõnu Endrekson
Kaspar Taimsoo
M4x 4
  Jüri-Mikk Udam
Geir Suursild
M2x 13
2016 Rio de Janeiro Andrei Jämsä
Allar Raja
Tõnu Endrekson
Kaspar Taimsoo
M4x III
1 1912 Stokholmi olümpia meeste ühepaadi tulemuste kohta annavad eri allikad erisuguseid andmeid.
Viimasel ajal ollakse seisukohal, et H-M Kuusik saavutas neljanda koha, sh FISA andmebaas.
Võistles toonase Tsaari-Venemaa koondise koosseisus. (ka nimekujud Mart Kuusik, Mikail Kusick) 
2 Võistles eelsõidus ja vahesõidus.
3 NL koondise koosseisus koos Leonid Dratševskiga. Saavutasid poolfinaalis 4. koha.
4 NL koondise koosseisus koos Nikolai Kuznetsov’i, Valeri Dolnin’i ja Anusiavan Gasan-Djalalov’iga
5 NL koondise koosseisus


MAAILMAMEISTRIVÕISTLUSED

(MM peetakse alates aastast 1962)

MM Nimi Paadiklass Koht
1974 Luzern Raul Arnemann * 4- II
1975 Nottingham Raul Arnemann * 4- II
1977 Amsterdam Raul Arnemann * 8+ II
1978 Lake Karapiro Reet Palm * 4x III
1989 Bled Jüri Jaanson * 1x III
1990 Tasmania Jüri Jaanson * 1x I
1995 Tampere Jüri Jaanson 1x II
2005 Gifu Jüri Jaanson
Leonid Gulov
Tõnu Endrekson
Andrei Jämsä
4x III
2006 Eton Allar Raja
Igor Guzmin
Tõnu Endrekson
Andrei Jämsä
4x III
2007 München Tõnu Endrekson
Jüri Jaanson
2x III
2009 Poznan Kaspar Taimsoo
Allar Raja
2x III
2015 Aiguebelette 4x III

* Tulemus saavutatud toonase NLi koondise koosseisus.


EUROOPA MEISTRIVÕISTLUSED

(EM-d toimusid 1893-1973 ning uuesti alates 2007)

EM Nimi Paadiklass Koht
1961 Praha Aino Pajusalu * 4x I
1962 Berliin Aino Pajusalu * 4x I
1963 Kopenhagen Aino Pajusalu * 4x I
1964 Amsterdam Aino Pajusalu * 4x II
1965 Duisburg Aino Pajusalu * 4x II
1971 Kopenhagen Tiit Helmja * 8+ III
1973 Moskva Tiit Helmja * 4- II
2008 Shinias Vladimir Latin
Kaspar Taimsoo
2x II
2008 Shinias Allar Raja
Andrei Jämsä
Tõnu Endrekson
Jüri Jaanson
4x I
2009 Brest (BLR) Allar Raja
Kaspar Taimsoo
2x I
2010 Montemor-o-Velho Allar Raja
Kaspar Taimsoo
2x II
2011 Plovdiv Andrei Jämsä
Allar Raja
Tõnu Endrekson
Kaspar Taimsoo
4x II
2012 Varese Andrei Jämsä
Allar Raja
Tõnu Endrekson
Kaspar Taimsoo
4x I
2012 Varese Kaisa Pajusalu 1x III
2016 Brandenburg Andrei Jämsä
Allar Raja
Tõnu Endrekson
Kaspar Taimsoo
4x I

* Tulemus saavutatud toonase NLi koondise koosseisus.


MAAILMA KARIKAETAPID

(MK sari toimus 1990-1996 vaid ühepaatidele.
Alates 1997 peetakse 3 osavõistlust aastas, milles osalevad kõik olümpiapaadiklassid)

MK etapp Nimi Paadiklass Koht
1990 MK 1, San Diego Jüri Jaanson 1x III
1990 MK 2, Mannheim Jüri Jaanson 1x I
1990 MK 3, Aarungen Jüri Jaanson 1x I
1990 MK 4, Amsterdam Jüri Jaanson 1x III
1990 MK 5, Luzern Jüri Jaanson 1x I
1990 MK sari kokku Jüri Jaanson 1x I
1992 MK 3, Kopenhagen Jüri Jaanson 1x II
1995 MK 1, Hazewinkel Jüri Jaanson 1x I
1995 MK 2, Pariis Jüri Jaanson 1x I
1995 MK 3, Henley Jüri Jaanson 1x I
1995 MK 4, Luzern Jüri Jaanson 1x I
1995 MK sari kokku Jüri Jaanson 1x I
2000 MK 1, München Jüri Jaanson 1x III
2004 MK 1, Poznan Jüri Jaanson 1x I
2004 MK 1, Poznan Leonid Gulov
Tõnu Endrekson
2x II
2004 MK 2, München Leonid Gulov
Tõnu Endrekson
2x II
2004 MK 2, München Oleg Vinogradov
Igor Kuzmin
Andrei Šilin
Andrei Jämsä
4x II
2005 MK 1, Eton Jüri Jaanson
Leonid Gulov
Tõnu Endrekson
Andrei Jämsä
4x I
2005 MK 3, Luzern Jüri Jaanson
Leonid Gulov
Tõnu Endrekson
Andrei Jämsä
4x I
2005 MK sari kokku   4x II
2007 MK 1,
Linz-Ottensheim
Igor Kuzmin
Allar Raja
2x III
2007 MK 2, Amsterdam Tõnu Endrekson
Jüri Jaanson
2x I
2007 MK 3, Luzern Tõnu Endrekson
Jüri Jaanson
2x I
2007 MK sari kokku* Tõnu Endrekson
Jüri Jaanson
Igor Kuzmin
Allar Raja
2x I
MK2 1.koht
MK3 1.koht
MK1 3.koht
2008 MK 3, Luzern Tõnu Endrekson
Jüri Jaanson
2x III
2009 MK 3, Luzern Allar Raja
Kaspar Taimsoo
2x III
2010 MK 1, Bled Allar Raja
Kaspar Taimsoo
2x III
2012 MK 1, Belgrad Andrei Jämsä
Allar Raja
Tõnu Endrekson
Kaspar Taimsoo
4x III
2013 MK 1, Sydney Allar Raja
Kaspar Taimsoo
2x  II
2013 MK 2, Eton Dorney Kaur Kuslap
Allar Raja

Sten-Erik Anderson
Kaspar Taimsoo
4x III
2013 MK 3, Luzern Kaur Kuslap
Allar Raja

Sten-Erik Anderson
Kaspar Taimsoo
4x III
2014 MK 3, Luzern Kaur Kuslap
Allar Raja

Sten-Erik Anderson
Kaspar Taimsoo
4x II
2014 MK sari kokku   4x III
2015 MK 3, Luzern 4x III
*arvestusse lähevad kõik ühe riigi vastava paadiklassi paatkonnad


U23 MAAILMAMEISTRIVÕISTLUSED

Võistlus on eri aegadel kandnud eri nimetusi:
1976-1991 “Senior Match”,
1992-2000 “Nations Cup”,
2001-2004 “World U23 Regatta”
2005 alates “U23 World Championship”

U23 MM Nimi Paadiklass Koht
2000 Hamburg Leonid Gulov
Andrei Šilin
2x I
2001 Linz-Ottensheim Leonid Gulov
Tõnu Endrekson
2x I
2005 Amsterdam Oleg Dmitrjev
Vladimir Latin
2x III
2007 Glasgow Rauno Talisoo
Alo Kuslap
Sten Villmann
Martin Absalon
Artur Maier
Alvar Räägel
Jaan Laos
Andrus Sabiin
Nikita Lunin (roolimees)
8+ I
2009 Racice Kaisa Pajusalu 1x II
2010 Brest (BLR) Kaisa Pajusalu 1x II
2011 Amsterdam Kaisa Pajusalu 1x III


U19 MAAILMAMEISTRIVÕISTLUSED

(World Junior Championship):

Noorte MM (U19) Nimi Paadiklass Koht
1971 Bled Harry Hiiesalu *
Raul Arnemann *
2- II
1981 Sofia Raivo Parts *
Paul Valliveere *
8+ II
1988 Milano Vjatšeslav Divonin * 4x I
1998 Linz-Ottensheim Leonid Gulov 1x I
1999 Plovdiv Leonid Gulov 1x I
2003 Shinias Jaan Laos
Alvar Räägel
2- II
2005 Brandenburg Kaspar Taimsoo 1x III
2006 Amsterdam Jevgenia Rõndina
Kaisa Pajusalu
Nx I
2007 Peking Jevgenia Rõndina
Kaisa Pajusalu
2x II

* Tulemus saavutatud toonase NLi koondise koosseisus.


U19 EUROOPA MEISTRIVÕISTLUSED

(European Junior Championship): /Võistlusi peetakse alates 2011. a)

Noorte EM (U19) Nimi Paadiklass Koht
2012 Bled Jüri-Mikk Udam
Geir Suursild
2x I