30 aasta juubelit pidanud Viljandi Paadimees tõi kokku ligemale 200 võistlejat

Vahur Mäe, toimetaja   |   3. juuli 2022, 08:53
image_pdfimage_print

Eile toimunud Viljandi Paadimehe sõuderegatt jõudis ümmarguse verstapostini suvises leitsakus muljet avaldava võistlejate arvu juures. Jõuproovi väisasid eri Eesti sõudeklubide esindused alates D-klassi (kuni 12aastased) tegijatest lõpetades veteraniikka jõudnutega.

Distantsi pikkuses oli välja mõõdetud 1000 meetrit, v.a D-klassi (kuni 12aastased) osalejad, kes panid paadid joonele poole lühemal maal.

„Kuna osalejaid oli väga palju, pidime tegema seitsme-kaheksa paatkonnaga finaalsõite, muidu läinuks meie tööpäeva koguni 12 tunni pikkuseks,“ muigas ürituse üks korraldajatest, Viljandi sõudeklubi hing Ruth Vaar.

„Juubeliregatt möödus tänu osalenud klubide tublile tööle ja toimetamisele rõõmsalt ja rahulikult,“ rääkis treeneriamet pidav Vaar, kes tundis erilist heameelt rahvapaatide võistluse menu üle, sest neid osales rekordiline 12.

Kahe sõidu järel reastati ajad, mis andis Viljandi paadimehe tiitli SAK Tartu paarile Rein Mudale ja Gertrud Tõrrale (6.16,87).

Organisaatori sõnutsi sai esimesed noorteklassi võidud sealsel regatil kirja Eesti noorim klubi, Emajõe aeruklubi, kelle liikmed olid parimad D-klassis.

Vaade Viljandi sõudeklubile (Viljandi SK)

Meeste ühepaadil võidutses 1000 meetri distantsil 3.32,21ga Rio OMi pronksmedalist, Viljandi sõudeklubi liige Kaspar Taimsoo. Talle järgnesid klubikaaslane Rainer Oras 3.38,45 ja võidumehe tiimiliige Rio päevilt, Andrei Jämsä (Pärnu SK) 3.40,88ga.

Naiste arvestuses võitis mäekõrguse eduga Greta Jaanson (Pärnu SK), saades kirja 4.08,22. Teiseks-kolmandaks platseerusid Liisa-Marie Lääne (Tallinna SK) ja Rachel Kõllo (SAK Tartu) 4.22,83ga.

„Griuksi“ karikas rändas ühes Kristo Krossiga Tallinna, kuna tema suutis lähimat jälitajat edestada pikima ajalise vahega: karikavõitja sai veteranide klassis ühepaadil kirja 4.05,54, teisena finišeerinud kohalik tegija Indrek Ilves 4.14,81.

Finišiprotokolliga saab tutvuda siin, galeriid vaadata siin.

Kõik võitjad

Poiste A-klassi (17-18aastased) roolijata kahepaat: 1. Karl-Joosep Orav, Kristho Kaldmaa, SAK Tartu, 3.37,6.
Meestveteranide ühepaat: Kristo Kross, Tallinna SK 4.05,54.
Naisveteranide ühepaat: Tatjana Jaanson, Pärnu SK 4.49,57.
Naiste roolijata kahepaat: Erli Mat, Krete Koovit, Viljandi SK 4.03,17.
Meesveteranide paarisaeruline kahepaat: 1. Kaupo Koplus, Kaido Koppel, Pärnu SK Kalev 3.53,89.
Naisveteranide roolijata neljapaat: 1. Ulvi Lutoškin, Ave Metsar, Siiri Oad, Signe Tohv, Pärnu SK Kalev 4.13,05.
Meesteveranide roolijata neljapaat: 1. Lauri Pind, Tanel Kliiman, Urmas Hein, Indrek Salk, SAK Tartu 3.31,76.
Meeste ühepaat: 1. Kaspar Taimsoo, Viljandi SK 3.32,21.
Tüdrukute C-klassi (13-14aastased) ühepaat: 1. Liisa Sindi, Viljandi SK 2.09,93.
Poiste C-klassi paarisaeruline kahepaat: 1. Martin Villems, Robert Alp, Viljandi SK 1.45,63.
Naiste paarisaeruline kahepaat: 1. Helene Dimitrijev, Krete Koovit, Viljandi SK 3.51,99.
Meeste roolijata kahepaat: 1. Raiko Taave Tammjärv, Karl-Joosep Raudkivi, Pärnu SK 3.29,09.
Poiste B-klassi (15-16aastased) paarisaeruline kahepaat: 1. Robin Hunt, Marcus Viks, Pärnu SK 3.32,71.
Tüdrukute B-klassi ühepaat: 1. Kaisa Olesk, SAK Tartu 4.26,73.
Naiste ühepaat: 1. Greta Jaanson, Pärnu SK 4.08,22.
Poiste A-klassi ühepaat: 1. Christopher Hein, Tallinna SK 3.42,19.
Tüdrukute C-klassi paarisaeruline kahepaat: 1. Liisa Oras, Liisa Sindi, Viljandi SK 2.03,74.
Poiste C-klassi ühepaat: 1. Milan Štankevitš, Pärnu SK  2.01,22.
Tüdrukute D-klassi ühepaat: 1. Alina Rõbnikova, Emajõe AK 2.31,34.
Poiste D-klassi ühepaat: 1. Edvardas Grigalyunas, Emajõe AK 2.23,36.
Poiste B-klassi ühepaat: 1. Jander Peterson, SAK Tartu 3.52,97.
Poiste A-klassi paarisaeruline kahepaat: 1. Karl-Joosep Raudkivi, Christopher Hein, Pärnu SK/Tallinna SK 3.25,4.
Tüdrukute A-klassi ühepaat: 1. Gerli Endrekson, Viljandi SK 4.07,72.
Tüdrukute B-klassi paarisaeruline kahepaat: 1. Bärbel Rõõm, Lisete Mänd, Pärnu SK 3.59,12.
Meeste paarisaeruline kahepaat: 1. Hannes Arumäe, Hugo Mengel, Viljandi SK 3.19,59.
Rahvapaadid, 1. sõit: 1. Joonas Toom, Maarja Kahre, Viljandi SK/Pärnu SK 6.42,43:
Rahvapaadid, 2. sõit: 1. Rein Muda, Gertrud Tõrra, SAK Tartu 6.16,87.