Sõudjad kastsid talve eel viimast korda aerud võistluseks vette

Vahur Mäe, toimetaja   |   25. okt. 2020, 20:00

Täna kulmineerus Emajõel uue sõudehooaja avavõistlus: väikeste paatide regatist võtsid osa sõudjad ühe- ja kahepaatidel paljudest sõudeklubidest.

Esimesel päeval oli kavas 4000, teisel klassikaline 2000 meetrit, üldparemuse selgitamiseks mõlema distantsi ajad liideti. Meeste roolijata kahepaadi võidutsesid mõlemal päeval veenva eduga Pärnu sõudeklubi atleedid Martin Rahuoja ja Margus Kodasma, kes said ajaks 20.35. Neile järgnesid koduvetel sõudnud SAK Tartu noored Hannes Lehemets ja Rein Muda ja Pärnu SK teine ekipaaž Raiko Taave Tammjärv – Rasmus Jõesaar, ajad vastavalt 21.07 ja 21.08.

Meeste esikolmik ühepaadil: Loot (vasakul), Kushteyn ja Jalakas (Foto: Tatjana Jaanson)

Meeste ühepaadil ei leidunud 14 osaleja seas vastast narvalasele Mikhail Kushteynile, kes sai ajaks 20.53. Talle järgnesid SAK Tartu liige Elar Loot 21.03 ja TÜASK esindaja Mark Theodor Jalakas 21.30ga. Kuni 18aastaste noormeeste ühesel oli teistele püüdmatu 21.56ga finišeerinud tallinlane Karl Kristofer Orgse. Teise-kolmandana lõpetasid SAK Tartu atleet Ken-Markus Üle ja võitja klubikaaslane Artjom Holostõhh, mõlemal ajad 22.04, ent Ülele tagas rivaali ees paremuse 2000 meetri kiirem aeg (tulemused vastavalt 7.02 ja 7.07).

Naiste ühepaadil peeti maha regati läbi aegade üks põnevamaid sõite: sekundite mängus võitis 22.43ga Pärnu SK liige Greta Jaanson, kellest pikal distantsil kolm sekundit nobedam olnud Grete Alttoa SK Kalevist jäi üldkokkuvõttes maha vaid sekundiga. Teine Pärnu SK sõudja Elo Luik lõpetas 22.48ga kolmandana. Kuni 18aastaste neidude ühesel võidutses 24.20ga SAK Tartu esindaja Kaisa Olesk. Talle järgnesid viljandlanna Gerli Endrekson 24.28 ja võitja klubikaaslane Sigrid Luts 24.48ga.

Regati finišiprotokolliga saab tutvuda siin. Võistluse viisid läbi sõudeliit ja SAK Tartu. Veehooaeg on selleks aastaks lõppenud, peagi saab alguse sisesõudehooaeg.