Adam Kreek võtab Eesti kodakondsuse

Vahur Mäe, toimetaja   |   1. apr. 2010, 00:00
Eesti sõudmist on viimasel viiel aastal saatnud hämmastav edulugu. Seda enam teeb head meelt teadmine, et tippsõudjate read saavad tugevat täiendust. Nimelt on Kanada kaheksapaadi koosseisus neli korda maailmameistriks tulnud ning Pekingis olümpiakulla võitnud Adam Kreek otsustanud võtta eesti kodakondsuse.
Juba mitu head aastat on levinud spekulatsioonid, et Eesti juurtega Kreek, kelle vanaisa oli eestlane – Euroopa kuulitõukemeister – Aleksander Kreek,  plaanib võtta väikeriigi kodakondsust. Nüüd saab kõik teoks ja juba sel suvel võib Kreeki näha Eesti koondise värvides nii MK-etappidel kui maailmameistrivõistlustel Uus-Meremaal.
Eesti Sõudeliidu president, Rein Kilk, oli oma kommentaaris napisõnaline.
„See on minu jaokski veel väga värske uudis ja ausalt öeldes ka suureks üllatuseks. Kui me oleme Londoni olümpiaks seadnud suured sihid, siis hetkel võime öelda, et pole paha,“ seletas silmnähtavalt rahulolev Kilk.
Seda, kellega ja millises paadis Kreek sõudma hakkab, pole teada. Küll on aga selge, et kanadalane koondise katsevõistlustel tituleeritud mehena osalema ei pea.
Kodakondsustunnistus Eesti riigi poolt antakse Kreek’ile pidulikult üle reedel, 14. mail.