Alfa võitis pärnakas Tõnu Endrekson

Vahur Mäe, toimetaja   |   22. jaan. 2012, 08:14

Laupäeval sõideti Tallinna Spordihallis rahvusvahelist sisesõudmise võistlust Alfa, mis tõi kokku staarid nii kodumaalt kui ka piiri tagant.

Lõpuprotokoll

Tänavusel Alfal, mis ühtlasi on ka Eesti Sõudeliidu peatoetaja AS EMT egiidi all toimuva sisesõudmise sarja 3. etapiks, osales 1000 meetri distantsil ligi 500 spordisõpra, mis ühtlasi on ka uueks osavõturekordiks.
Nagu alati, koondus tänavugi põhitähelepanu päeva lõpus toimunud meeste absoluutklassi finaalile, kus tegid kaasa Eesti tituleeritud sõudeässad eesotsas Tõnu Endreksoni, Allar Raja, Kaspar Taimsoo ja Andrei Jämsäga, samuti ei puudunud staarid piiri tagant – varasem mitmekordne Alfa võitja, valgevenelane Pavel Surmei ning Läti koondislased, viimasel kahel aastal paarisaeru kahepaadil alla 23. aastaste sõudjate maailmameistrivõistlustel kuldmedali võitnud Dairis Adamaitis ning Lauris Sire.

2012_Alfa_vitja_Endrekson_f.U.Luik
Võidukas Tõnu Endrekson. Foto: www.alfarace.ee

Nagu alati, startis finaalis kõige teravamalt Eesti parim ergomeetrimees Endrekson, rebides esimesel 200 meetril lähimatest jälitajatest, Adamaitisest ning Surmeist lahti 7-8 meetriga. Ülejäänud finalistid – Raja, Taimsoo, Jämsä, Vladimir Latin, lätlased Martins Labis, Lauris Sire, Janis Timofejevs, leedulane Zigimantas Galisanskis, Kaur Kuslap, Artur Maier, Sten-Erik Anderson, Joosep Laos ja Anton Getts aga hakkasid esitrio suhtes statistirolli kahanema.

Poolel võistlusmaal püsis seis muutumatuna ning Endrekson nautis uhket liidriüksindust. Kui viimasel veerandil püsis pärnaka edu endiselt rohkem kui 5 meetri juures, oli selge, et sildu põletavas tempos alustanud olümpiahõbe peab tempole vastu ning võtab oma läbi aegade neljanda võidu.

2012_Alfa_3._P.Surmei_F.U.Luik

Valgevenelane Pavel Shurmei pidi pettuma – pronksmedal. Foto: www.alfarace.ee
“Viimasel 150 meetril olin juba kindel, et suudan Adamaitise ning Surmei rünnakud kaitsta. Vorm on väga korralik ja äsja Sevilla lõunalaagrist naasnuna võib-olla nii tugevat aega ei oodanudki“, märkis Endrekson.

Endreksonile tagas võidutulemuse aeg 2.42,5. Järgnesid Adamaitis 2.43,5 ning Surmei 2.45,1ga. Esikuuikusse mahtusid ka Raja (2.46,6), Latin (2.49,0) ning Taimsoo (2.49,2).

Lätlannadele kolmikvõit

Naiste konkurentsis kuulus terve auhinnalaud Läti koondislastele. Alfa võidu võttis resultaadiga 3.16,5 Elza Gulbe, järgnesid Laura Zilvere 3.18,2 ja Anete Risa 3.24,8ga. Kaisa Pajusalu sel aastal ei võistelnud, kuna kogub olümpiahooaja hakul veekilomeetreid Hispaanis Sevillas.

Tänavuse Alfa puhul väärib esile tõstmist invasõudjate aktiivne osavõtt. Meeste konkurentsis tuli areenile 9 atleeti, seehulgas ka külalised Lätist Daugavpilsi klubist. Võidu viiski tulemusega 3.17,4 lõunapiiri taa Andrejs Kirins Eesti Invaspordi Liitu esindava Ahti Tompi (3.17,7) ja klubikaaslane Aleksejs Korsaks (3.22,5) ees.

Võistluste edukaimaks kooliks sõudis end Tallinna Reaalkooli võistkond.

Eestis jätkub sisesõudmise hooaeg 11. veebruaril 2000 meetri distantsil sõidetavate riigi meistrivõistlustega.