Alfal 2010 võidutses Tõnu Endrekson

Vahur Mäe, toimetaja   |   23. jaan. 2010, 00:00

Tõnu Endrekson võitis sõudeergomeetrite võistluse Alfa 2010 meeste võistlusklassi Allar Raja ja Andrei Jämsa ees.

Lõpuprotokoll

Endrekson lõpetas 1000 meetri distantsi ajaga 2:45,1. Raja pakkus talle kuni lõpuni tõsist konkurentsi, kaotades poole sekundiga. Meeste võistlusklassis startis kokku ligi 40 võistlejat, mis võistluste peakorraldaja Mihkel Klementsovi hinnangul on väga hea näitaja. “See, et meil on nii palju mehi, kes suudavad tippklassis startida, näitab kõrget taset,” lisas ta.

Esikolmik: Raja, Endrekson, Jämsä                                    Foto: Priit Vare

Pajusalu näitas võimu

Naiste võistlusklassi võitis Kaisa Pajusalu Alfa rekordiga 3:11,6. Mullu sõudeergomeetritel maailmameistriks tulnud Pajusalu sel aastal sisesõudmise MM-il USAs kahjuks osaleda ei saa, kuigi on elu parimas vormis. “Kaisa tulemus on seda hinnatavam, et nii kiire aja sõitis ta raskete mahutreeningute järel,” lausus Mihkel Klementsov.

Kaugeim külaline Kanadast

Võistlustel osales kokku üle 400 huvilise. Parimaks kooliks tunnistati Tallinna Reaalkool, mis pälvis auhinnaks aastase sõudeergomeetri Concept2 kasutusõiguse. Alfa kaugeim külaline oli Patrick Goodfellow Kanadast, kes avastas puiduärimehena Siberis käies, et võistlus mahub täpselt tema ajakavasse ja tuli tagasiteel koju Eestist läbi ning saavutas nooremate
meesveteranide seas kolmanda koha.

Tippsõudjate järgmiseks suuremaks jõuprooviks kujuneb Tartu Maraton, kus enamik neist osaleb.

Lisainfo: www.alfarace.ee