Alfast tõotab kujuneda koduste olümpiamedalistide mõõduvõtt

Vahur Mäe, toimetaja   |   22. jaan. 2019, 22:51

26. jaanuaril toimub Tallinna spordihallis taas rahvusvaheline sisesõudmise võistlus Alfa, tuues kokku kohalikud tipud ning külalised lähiriikidest.

Kuigi algselt pidi võistlusest osa võtma hiljuti hiilgava 100 kilomeetri maailmarekordi (Aeg 6:06.06,1 – VM) sõudnud Soome täht Joel Naukkarinen, saabus korraldajatele siiski sõnum, et 2016. aasta võidumees jääb jõuproovist kõrvale.

“Joel saatis teate muutunud plaanidest ja jääb kõrvale. Kahju, aga mis seal ikka,” nentis Alfa peakorraldaja Mihkel Klementsov.

Küll aga peaks Klementsovi sõnul rivis olema kõik meie parimad sõudjad, teiste seas Tõnu Endrekson ja Allar Raja ning nagu ikka saabuvad Tallinnasse tugevad Läti ja Leedu noored.

Võistlejate täpne nimekiri saab selgeks lähipäevil, sest Alfale saab registreerida kuni 23. jaanuarini. Lisaks sõudjatele on oodatud osalema harrastajad, sest võistlusklasse jagub rohkelt. Võistlustele saab registreerida aadressil alfarace.ee.

Alfa sõudevõistlus toimub tänavu juba 26. korda. Pealt neljasaja osalejaga on mõõduvõtust viimastel aastatel kujunenud üks suurimaid sisesõudmise sündmusi Baltikumis. Eelsõitudega alustatakse 26. jaanuaril kell 11. Finaalid on kavas algusega kell 15. Võistlust on võimalik jälgida Delfi TV-s kommenteeritud otseülekande vahendusel.