Allar Raja sai kutse Honda spordikuulsuste jõuluturniirile

Vahur Mäe, toimetaja   |   19. nov. 2007, 11:44

Eesti spordielu meelelahutusrubriigi lahutamatuks osaks on saamas Jõuluturniir mitmevõistluses.

 

honda_jouluturniir

 

25. detsembril Saku Suurhallis toimuv heategevuslik üritus toob osalema erinevate alade sporditipud ja pealt vaatama arvuka publiku. Sõuderahvast esindab Allar Raja

Võistlusalasid on kuus: joonejooks, sõudeergomeeter, raskuse hoidmine, autoratta vahetus, rippumine ja hinge kinni hoidmine.

Kaasa teevad ralliäss Urmo Aava, kettaheitja Margus Hunt, rulluisumeister Kert Keskpaik, esikulturist Ott Kiivikas, endine rattaäss Jaan Kirsipuu, motomees Juss Laansoo, jalgpallur Martin Reim, karateka Marko Luhamaa, maadleja Heiki Nabi. Läbirääkimised on veel käimas mitme tuntud atleediga. Sõuderahvas saab kaasa elada paarisaeru neljapaadimehele Allar Rajale, kes ka mullu võistlusel edukalt esines.

456
Allar Raja Linz-Ottensheimi MK-l tänavu suvel

Maamees Tuftel omanimeline mitmevõistlus

Ka Norra Olümpiavõitja Olaf Karl Tufte korraldab iga-aastaselt heategevuslikku mitmevõistlust -”Tufte Farmer Challenge” on Olafi maakodus toimuv jõuproov, kus võisteldakse sellistel ebatraditsionaalsetel aladel nagu suure traktorikummi veertamine, tuletõrjesport, raskuste vedamine jms. Ehk siis tegemist on distsipliinidega, mis sümboliseerivad hobina farmeriametit pidavale sõudeässale maameheelu. Septembri lõpul toimunud võistlusest võtsid osa tuntud Norra sporditipud sh murdmaasuusaveteran Odd-Bj?rn Hjelmeseth.

 538
Suusaäss Hjelmeseth Tufte Farmeril