Allar Raja võitis Otepää MK-etapi kuulsuste suusasõidu

Vahur Mäe, toimetaja   |   19. veebr. 2017, 14:03

Üle aastate on Otepääl kavas murdmaasuusatamise maailmakarikasarja osavõistlus. Tippsõitude vahele pakkusid 5 km distantsil närvikõdi kohalikud spordikuulsused ja staaridki, kelles seas säras eredamailt sõudmise olümpiapronksi Allar Raja talent.

Suusamehenagi tuntust kogunud Raja jättis pühapäeval toimunud kuulsuste sõidu 5 km distantsil kaugele selja taha jalgpalliässa Raio Piiroja, vastupidavusalade kuninga – triatloni, omaaegse tipptegija Ain Alar Johansoni jt. Keerulistes ja niisketes oludes kulgenud sõidu võit tuli Rajale ajaga 16.15,21, järgnesid Rait Pallo (+46,27) ja Emeri Lepp (+55,68).

„Rasked olud ja palju ronimist mängisid mulle trumbid kätte. Mitmed konkurendid libisesid elegantsemalt ja loomulikumalt, kuid tõusudel tegin kaotatu tasa“, rääkis hiljuti Põhja-Itaalias Santa Caterinas koos paadikaaslase Kaspar Taimsooga suusalaagris viibinud olümpiamees.

2017 Otepää MK kuulsuste sõit võitja Allar Raja foto Tairo Lutter

Raja kuulsuste sõidu finišis. Foto: Tairo Lutter

Allar Raja pööras tähelepanu oma hooldemeeskonnale A2K Spordikubist ning USA koondise heaks töötavale Marek Sanderile, kes valmistasid keeruliste ilmaolude kiuste ette väga head ja toimivad suusad.

Traditsiooniline Itaalia laager olevat Raja sõnul läinud edukalt, sest lisaks mahule pakkusid sealsed olud ka vaheldust.

„Päris täpset arvestust ma ei pidanud, kuid arvan, et kogusin kilometraaži ligi 500 kilomeetri jagu. Esimesel nädalal treenisin 22, teisel 17-18 tundi. Sinna sisse jäi nii matkamist, jõusaalis rassimist kui ka mäesuusatamist“, kiitis Raja rutiinivaba ja vaheldusrikast laagrit.

Veel pole selge, kas Raja stardib ka eeloleval nädalavahetusel lühendatud distantsiga ja asukohta muutnud Tartu suusamaratonil. See sõltuvat stardipositsioonist ning kui, siis soovib olümpiapronks läbida raja uisustiili suusaga paaristõugetega. Juba märtsi alguses sõidab Eesti sõudekoondis koduseks saanud Horvaatia mägikülla Skradinisse esimesse veelaagrisse. Teine laager planeeritakse aprilliks esimese suurema sõudevõistluse, Croatian Open-i eelsesse aega. Laagrist minnakse otse Zagrebisse võistlema.