Allar Raja võitis sisesõudmises kulla

Vahur Mäe, toimetaja   |   27. nov. 2016, 18:50

Laupäeval, 26. novembril, avati Viljandis pikkade distantside Eesti meistrivõistlustega riigi sisesõudmise hooaeg.

Lisaks noorte, veteranide ja parasõudjate paremikule osales sõudeliidu peatoetaja Telia-nimelise sarja avaetapil Rio olümpiamängude pronksmedalist Allar Raja, kel ei tekkinud 6000 meetri võistlusmaa läbimisel mingeid probleeme konkurentide alistamisega. Kui Sindist pärit Raja ülivõimsaks võiduajaks fikseeriti 19.05,1, siis talle järgnenud Joosep Laosele ja Sten-Erik Andersonile vastavalt 19.42,3 ning 19.47,3. Kõik teised neljapaadi liikmed jäid erinevatel põhjustel võistlusest kõrvale.

Tüdrukute B klassi ehk 15-16-aastaste arvestuses võidutses pärnulanna Annabel Aron Tallinna sõudja Irena Budanova ning tartlanna Brigitta Maria Raave ees. Poiste samas vanuserühmas krooniti meistriks viljandlane Leo Muiste, kellele järgnesid võitja klubikaaslane Handreas Karl Kivistik ning Narva noormees Dmitri Poljakov.

Tüdrukute A vanuserühmas (17-18-aastased) osutus parimaks viljandlanna Kärolyn Mäesaar, kes alistas kindlalt SAK Tartu sõudja Leena Katteli ning kolmandaks platseerunud Pärnu Sõudeklubi liikme Greta Jaansoni.

Poiste vanemas eagrupis võitis meistrikulla tallinlane Kristjan Lindsalu Pärnu ja Narva eakaaslaste Rain Harjuse ja Mihhail Kušteini ees.

Võistlustel osalesid ka kergekaalusõudjad. Naiste arvestuses kuulus võit pärnulannale Anni Ravale, kellele järgnesid Eve Sankovski Viljandist ja narvalanna Aleksandra Kulitskaja.

Meeste kergekaalus läksid kuld ja hõbe Karl-August Ruusalapa ning Andres Nöpsi eestvedamisel Tartu Ülikooli Akadeemilisse Spordiklubisse. Pronksi võitis viljandlane Kermo Randmäe.

Naiste vanuseklassi kulla võitis pärnulanna Liisu Mitt viljandlanna Erli Mati ning tallinlanna Karmen Alneki ees.

Parasõudjad, C-vanuserühm ning veteranid võistlesid 3000 meetril. 13-14-aastaste tüdrukute (C klass) meistriks krooniti narvalanna Uljana Safonova. Järgnesid Janeriin Nõmmsalu Pärnu Sõudekeskus Kalevist ning Viljandi sõudja Doris Meinbek. Poiste samas klassis võitis kuldmedali Viljandi noormees Rainer Oras. Hõbe- ja pronksmedali võitsid vastavalt tartlane Ken Markus Üle ning narvalane Gleb Forstman.

Parasõudmise klassis LTA tulid riigi meistriteks Birgit Näppi Pärnu Sõudeklubist ning Ergo Mets Eesti Kaitseväest.

30+ vanuserühma veteranide meistritiitlid võitsid Regina Sikk Väike-Maarjast ning Ain Altermann. 40+ arvestuse meistrid on sõudespinningu eest võistlev Tiina Kapten ja Viljandi Sõudeklubi liige Asso Armin. Naisveteranide 50+ jõuproovi võitis pärnulanna Tatjana Jaanson. Vanemate meesveteranide (60+) grupi meistrikulla teenis Väike-Maarjast võistlema tulnud Jaan Miglai.

Järgmine sõudesarja etapp peetakse 17. detsembril Pärnus.