Allar Raja võttis aja maha kohtunikuvilet puhudes

Vahur Mäe, toimetaja   |   27. dets. 2019, 13:06

Teisel jõulupühal Rakveres peetud spordikuulsuste jõuluturniiril võidutsesid motosportlased Priit Rätsep ja Kristel Raba. Kohtuniku ametit pidanud Allar Raja pidi publikule närvikõdi pakkunud šõualal olümpiavõitja Gerd Kanteri paremust tunnistama.

15. korda toimunud meelelahutuslikust turniirist võitsid osa paljud tuntud spordiässad eesotsas epeevehklejate Katrina Lehise ja Nikolai Novosjoloviga. Spordialade valikusse kuulusid vehklemine, alkovaba õllekasti aja peale hoidmine, korvpallivisked, õhupuhuriga takistuse liigutamine, rippumine ning spetsiaalse alana reaktsioonimäng, mis keskendus Eesti spordimuuseumi tegemistele. Spordišõu võidutrofee kuulus 70 punktiga motosportlastele Priit Rätsepale ja Kristel Rabale. Järgnesid Lehis ja Novosjolov (63) ning triatleedid Kaidi Kivioja ja Kirill Kotšegarov (61). Kaheksa võistluspaari seas tegid kaasa seitsmenda koha saavutanud koomikud Tõnis Niinemets ja Henrik Kalmet juunior.

Turniiri osalejad ja korraldajad. Foto: Ain Liiva / Virumaa Teataja

Võistluse peakohtunikuks oli sõudja Allar Raja, kes pakkus publikule närvikõdi olümpiavõitja Gerd Kanteriga rinda pistes: spordisangarid pidasid maha kahest voorust koosneva reageerimismängu, kus tuli ootamatult süttinud lampe kiiruse peale puudutada. Mõlemas voorus näitas paremust Kanter.

“Olen korraldustiimis tegutsenud viimased viis või kuus aastat ning tekkinud on sujuv koostöö. Sportlased ja paublik nautisid, mina kohtunikuna samuti. Jõuluturniiril luuakse uusi tutvusi ja võetakse aeg omal moel maha. Head meelt teeb krossisõitjate võit, sest Juss Laansoo ju kunagi võistluse algatas,” rääkis Raja. Rio olümpiapronksi sõnul on turniiri ajaloo jooksul sellest osa saanud enamus Eesti tippudest. „Paljud ei teagi, kuidas võistlus sündis. Räägitakse, et omamoodi süüdi on krossimees Juhan Laansoo ja olümpiavõitja Erki Nool. Viimane olevat lõõpinud, et krossimeeste hea abiline mootor teeb nende eest vaat et kogu pingutuse ära, aga meil, kondiaurul liikujatel, olevat palju raskem. Sündiski kokkulepe, et edaspidi valitakse tõe selgitamise huvides välja kuus neutraalset spordiala, mis kõigile konti mööda,“ valgustas Raja.

Võistlus on järelvaadatav SIIT.