Raja ja Alttoa nautisid Emajõel edu

Vahur Mäe, toimetaja   |   14. juuni 2020, 18:42

Täna tõmmati Tartus joon alla kahepäevasele Emajõe karikavõistlusele. 2000 meetri distants pakkus närvikõdi ning tihedat finišeerimist, seejuures domineerisid üldises arvestuses esikolmikust välja jäänud sõudjad. Jõuproovi kokkuvõttes panid ühepaadil paremuse maksma Allar Raja ja Grete Alttoa.

Avapäeval 4000 meetri võistlusmaal endast 13 aastat nooremale klubikaaslasele Johann Poolakule sekundiga alla vanduma pidanud Raja (Mõlemad Pärnu sõudekeskus Kalev) leidis kaaslase ründamiseks vastumürki ja alistas rivaali viie sekundiga, ajad vastavalt 6.57 ja 7.02. Need tulemused andsid pärnakatele klassikalise distantsi arvestuses vastavalt viienda ja kuuenda koha. Kuna mõlemal atleedil oli esimesest päevast kõva aeg all, sai Raja kirja üldvõidu ning Poolak teise koha, distantside ajad liidetuna 20.19 ja 20.23. Klassikalisel võistlusmaal mängisid esimest viiulit teised tegijad: võrdse ajaga 6.55 lõpetasid Pärnu sõudeklubi liige Andrei Jämsä ning viljandlane Kaur Kuslap. Kolmandaks platseerus 6.56ga Narva noormees Mikhail Kushteyn, tema järel Rajaga võrdse aja saanud tallinlane Jüri-Mikk Udam. Üldkokkuvõttes tõusis narvalane 20.25ga kolmandaks, Udam oli sama tulemusega neljas. Jämsä ja Kuslap jäid 20.26ga jagama viiendat-kuuendat kohta.

„Täna sain paremini liikuma. Olud olid eilsest keerulisemadki, sest tugev puhanguline tuul segas kõvasti. Võtsin võistlust tugeva pingutuse ja alternatiivse treeninguna. Nüüd ei saagi enam aru, et kaks päeva võistlemist seljataga on,“ rääkis vahetult peale jõuproovi rattasadulasse hüpanud ning Pärnu poole pedaalinud Raja Viljandis tehtud puhkepausi ajal.

Vanemale kolleegile alla vanduma pidanud Poolak, kes koos võidumehega Pärnusse väntas, märkis, et tänaseks enam püssirohtu ei jagunud. „Sellest paremini liikuma poleks end kuidagi suutnud motiveerida. Võtan võistlust kui rasket treeningut,“ märkis noor sõudja.

Naistest valitses nii nagu avapäevalgi Pärnu Kalevi sõudja Alttoa, edestades teist päeva järjest Greta Jaansoni Pärnu sõudeklubist, ajad vastavalt 7.33 ja 7.35. Üldiseski arvestuses jäid kohad samaks, ajad vastavalt 22.20 ja 22.28. Nii nagu esimesel päeval, sai tänagi kolmanda koha Tallinna atleet Liisa-Marie Lääne, distantsi aeg 7.41 ja summeritud tulemus 22.44.

Alttoa (vasakul) ja Jaanson olid Emajõel konkurendid (foto: Roman Lutoškin)

„Väga üllatav, olen väga rahul tehnilise osa ja roolimisega, sest varasematel aastatel on sellega veidi probleeme esinenud. Olen hea tulemuse üle väga õnnelik,“ sõnas järgmisena Merevaigust Aeru regatil startida kavandav Alttoa.

Meeste paarisaeru kahepaadil võitsid üldarvestuses SAK Tartu liikmed Ermo Liivamägi ja Mihkel Taros, kes jäid klassikalisel distantsil viljandlaste Hannes Arumäe ja Mikk Karuse järel teiseks. Pühapäeval olid kolmandad, üldarvestuses teised võitjate klubikaaslased Mihkel Pari ja Reigo Pihlak. Arumäe ja Karuse olid kokkuvõttes kolmandad. Tugevama sugupoole üksikaerulisel kahepaadil kordasid avapäeva edu Margus Kodasma ja Martin Rahuoja Pärnu sõudeklubist. Üldarvestuses teiseks, klassikalisel maal kolmandaks platseerusid Viljandi sõudjad Arved Rauba ja Rainer Oras. Lühikesel maal olid teised, üldkokkuvõttes kolmandad liidrite klubikaaslased Rasmus Jõesaar ja Raiko Taave Tammjärv.

17-18aastaste noormeeste rivaliteedis pani üldarvestuses oma paremuse maksma mõlemal distantsil teiseks jäänud tallinlane Uku Siim Timmusk. Kuigi esimesel distantsil võitnud narvalane Ignat Gontšaruk oli teisel päeval alles seitsmes, tähendas tugev avasõit talle üldarvestuses teist kohta. Kokkuvõttes lõpetas kolmandana esimesel päeval kolmas, teisel kuues olnud Viljandi sõudja Leo Muiste. Sama vanade neidude ühepaadil oli mõlemal päeval parim viljandlanna Helene Dimitrijev. Teiseks-kolmandaks platseerusid Kelly Järvoja Pärnu sõudeklubist ja Viljandi sõudja Gerli Endrekson. Klubide arvestuses kordas mullust edu 57 punkti kogunud SAK Tartu. Teisena lõpetanud Pärnu sõudeklubi sai kirja 41 ja Viljandi sõudeklubi kolmandana 35 silma.

Võistluse tulemustega saab tutvuda siin.