Amsterdami MK: Raja võitis E-finaali

Vahur Mäe, toimetaja   |   23. juuni 2007, 13:06

Täna selgitatakse Amsterdami MK-etapil tagumised kohad aga ka homsetesse finaalidesse pääsejad. Allar Raja ning Sille Vaiksaar on oma sõidud läbinud ning võivad hakata paate-aere pakkima.

PILDIALBUM

Teatavasti polnud Raja eilsest eelsõidu viiendast kohast enamaks suuteline. Seetõttu polnud kvalifitseerumiseks 24 parema hulka vähimatki lootust. Tavaliselt kahe-või neljapaadis sõudev sportlane pidanuks jõudma vähemalt neljandaks, et jätkata kõrgete kohtade püüdmist. Temast jõudsid ette Ondrej Synek (Tsehhi), Pierre-Jean Peltier (Prantsusmaa), Jonathan Burns (USA) ja isegi Rootsi teine number Paul Rosenquist. Nii jäigi Eesti noormehe laeks võistlemine E-finaalis, kus selgusid kohad 25-30. Raja sai vastasteks Martin Yanakievi (Bulgaaria), Falko Nolte (Saksamaa), Oscar Vasquez Ochoa (Tsiili), Reto Niedermann’i (Shveits) ning Andraz Krek’i (Sloveenia).
Sõitu asus juhtima Nolte ja püsis liidrikohal kuni 1500 meetrini. Siis tegi seni teisena sõudnud Raja spurdi ning lõpetas ajaga 6.57,28 E-finaali võitjana. Järgnesid Nolte (6.59,48) ning Yanakiev (7.00,26). Seega sai Raja Amsterdami etapilt kirja 25. tulemuse.

Vaiksaar taas eelviimane

Naiste ühesel esindas Eestit Sille Vaiksaar. Vaiksaare eilne eel- aga ka vahesõit ei andnud mingit võimalust edasipääsuks ja ta langes 17 võistleja konkurentsis võistlema kohtadele 13-17 (C-finaal). Selle lõpetas ta ajaga 8.01,16 neljandana, edestades napilt vaid Kuuba esindajat Yurisleydis Venet’ (8.01,31). Sõidu võitis sakslanna Daniela Molle ajaga 7.42,92. Kokkuvõttes saavutas Vaiksaar MK-l eelviimase 16.koha. Esimeselt etapilt Linz-Ottensheimis oli ta 28 atleedi hulgas kirja saanud 27. tulemuse.