Anderson ja Kuslap kaasati EOK talendiotsingusse

Vahur Mäe, toimetaja   |   27. veebr. 2013, 19:48

Eesti Olümpiakomitee tutvustas teisipäeval, 26. veebruaril, järelkasvuprojekti „Märka järgnevat põlvkonda”.

Järelkasvu projekti ellukutsuja, EOK president Neinar Seli sõnas, et kõik EOK liikmeteks olevad spordialaliidud said esitada kandidaate projekti stipendiaatideks.

„Rõõm on tõdeda, et EOK liikmete huvi uue initsiatiivi vastu oli suur ning projektiga liitusid olümpiaalad, mitteolümpiaalad ja võistkonnaalad. Järelkasvutiimi kuuluvad käesoleval aastal 1990 – 1993. aastal sündinud sportlased, kes on juba täna näidanud häid tulemusi rahvusvahelisel areenil ning kellele võib Eesti sport ka tulevikus loota,“ ütles Seli.

Anderson ja Kuslap 2012
Sõudjatest pääsesid pildile Kaur Kuslap (paremalt) ja Sten-Erik Anderson. Foto: www.soudeliit.ee

EOK järelkasvutiimi „Märka järgnevat põlvkonda” esialgne eelarve on 50000€ aastas.

Sõudjatest kaasati värskesse kontseptsiooni pärnulane Sten-Erik Anderson ning viljandlane Kaur Kuslap, kel on mullustelt Euroopa meistrivõistlustelt näidata ette paarisaeru kahepaadi 9. koht.

Veel said stipendiumi peale vehklejad Julia Beljajeva ja Erika Kirpu, kergejõustiklane Rasmus Mägi, purjetaja Ingrid Puuste, maadleja Epp Mäe, tõstja Leho Pent ning aerutaja Kaarel Alupere.

Noore talendi stipendiumi pälvis tennisist Anett Kontaveit. Väga noore talendi stipendiumid käesolevaks aastaks eraldati freestyle suusataja Kelly Sildarule ning maletaja Ottomar Ladvale.

Projektiga „Märka järgnevat põlvkonda“ on oodatud liituma eraettevõtted. Esimese ettevõttena liitus AS Estiko, kelle stipendiaadiks 2013. aastal on vibulaskja Reena Pärnat.

Taliolümpiamängude alade, mitteolümpialade ning pallimängude stipendiaadid kinnitab EOK täitevkomitee tänavu kevadel.