Armada Cup: Rajal esikoht kaitsta

Vahur Mäe, toimetaja   |   29. okt. 2009, 00:00

Eeloleval laupäeval toimub Shveitsis Berni lähistel paikneval Wohlenseel rahvusvahelise mainega ja tõelisi tippe koondav “Armada Cup”. Eesti koondis, kuhu kuulub 14 sportlast, stardib suurte lootustega, sest veele läheb mullune tiitlikaitsja Allar Raja, kes toona edestas Mahe Drysdale’i ning Olaf Tuftet.

222

Raja, kes üheksa kilomeetrisele võistlusmaale stardib number ühe alt, pole enda sõnul eritreeninguid teinud, st. pikki otsi sõitnud. Küll aga on koondise ühel liidril plaan endast maksimum välja pigistada.

“Ilmselgelt on mul favoriidikoorem turjal ja lähen kogu südamest pingutama. Kas see tagab ka edu, seda näeme juba laupäeval”, märkis Pärnu Kalevi ridadesse kuuluv Raja.

644
Meenutus aastast 2008: poodiumil Karsten Brodowski (vasakult), Allar Raja ja Mahe Drysdale

Raja järel stardivad sellised sõudmise suurnimed nagu Drysdale, kes on mitmete MM-tiitlite omanik, Shveitsi staar Andre Vonarburg, MM-medaleid kogunud sakslane Marcel Hacker, uusmeremaalane Nathan Cohen jt.

Suhteliselt võistlejaterivi tipust saavad loa startida Raja kaaslane paarisaeru kahepaadilt-Kaspar Taimsoo, Vladimir Latin ja Rauno Talisoo.

Armadale otsustas minna ka hiljuti 44- aastaseks saanud vanameister Jüri Jaanson, kes valitses Wohlenseed 1997. aastal ja nüüd taas peale hiljutist tippspordis jätkamise teadet sügisese pikamaasõidu oma treeningplaanidesse sättis.

Naistest on lootusi pandud Kaisa Pajusalule, kellele pakub kodustest rivaalidest konkurentsi Sille Vaiksaar. Pretendenti üldvõidule nähakse mitmekordses maailmameistris ja olümpiavõitjas, valgevenelannas Jekaterina Karstenis.

Tänavusel Armada Cupil teeb kaasa ligi 250 sõudjat.