1

Balti lahtised meistrivõistlused

Robert Väli, peasekretär

18-19. juulil 2013 toimusid Trakais Balti lahtised meistrivõistlused, mis paljuski olid ka meie noorte- ja U23 koondiste testvõistluseks enne vastava vanusekategooria maailmameistrivõistlusi. Meie täiskavanute vanuseklassi eliitpaatkonnad sellel võistlusel ei osalenud. 20-st paadiklassist osalesid eestlased 13-l ja said sealjuures väga hea tulemuse: 2000m distantsil 5 kulda, 7 hõbedat ja 1 pronksi, 500-meetri distantsil 6 kulda ja 5 hõbedat.

20130718 BOC Lunekund
Andreas Lünekund, võidukas mees mõlemal päeval  Foto: Roman Lutoškin

Võistlus toimus tavapärase nädalavahetuse asemel neljapäeval-reedel, põhjuseks asjaolu, et juba järgmisel nädalavahetusel peavad kõigi 3 Balti riigi U23-koondised osalema Austrias Linz-Ottensheimis toivatel U23 maailmameistrivõistlustel ning leedukad peavad Trakai sõudestaadionit valmistama ette 8-11. augustini toimuvateks noorte (U19) maailmameistrivõistlusteks.

Balti lahtistel meistrivõistlustel on vanusekategooriaid 3: noored, täiskasvanud ja veteranid (veteranid punktiarvestuses ei osale). U23 meeskonnad saavad võistelda täiskavanute vanuseklassis. Olgu lisatud, et osavõtjate arv paadiklassides pole riigiti limiteeritud. Kuigi Balti meistrivõistlused on lahtised, siis sel korral osalesid vaid Eesti, Läti ja Leedu koondised.

Noortekoondise projektijuhi Roman Lutoškini sõnul oli võistlus tervikuna väga hea ja vajalik ning andis meie sportlastele kindlasti tugevat positiivset emotsiooni kuna võideti soliidne arv medaleid.

1. päev, 2000m

1. koha saavutasid:
JM1x:  Andreas Lünekund
JW2-:  Anette Steinberg, Jessica Soltz
JW4x:  Erli Mat, Krete Koovit, Marliis Reinkort, Kristel Tohu

M4x:  Joosep Laos, Jüri-Mikk Udam, Kaur Kuslap, Geir Suursild
W4-:  Siret Saarsalu, Miina Kask, Helina Sakkarias, Mari Kodasma

2. koha saavutasid:
JM4-:  Marko Pedak, Patrick Joan Thomson, Marko Laius, Mark-Felix Mumma
JM4x:  Johann Poolak, Reimo Otter, Markus Ritson, Erik Amor
JW1x:  Kärolyn Mäesaar
JW2x:  Andra-Laura Meeksa, Polina Varssavskaja

M1x:  Mihkel Pari
M2-:  Karl Koppel, Martin Laius

3. koha saavutasid:
JM2x:  Ilja Grigorjev, Artur Veske

2. päev, 500m

1. koha saavutasid:
JM1x:  Andreas Lünekund
JM4-:  Marko Pedak, Patrick Joan Thomson, Marko Laius, Mark Felix Mumma
JW2-:  Anette Steinberg, Jessica Soltz
JW4x:  Erli Mat, Krete Koovit, Marliis Reinkort, Kristel Tohu

M2-:  Karl Koppel, Martin Laius
W4-:  Siret Saarsalu, Miina Kask, Helina Sakarias, Mari Kodasma

2. koha saavutasid:
JM2x:  Ilja Grigorjev, Artur Veske
JW1x:  Kärolyn Mäesaar
JW2x:  Andra-Laura Meeksa

M1x: Mihkel Pari
W2-: Kadi Ainsaar, Karmen Alnek