Baltic Cup: noortele 7 medalit, riigile 4. koht

Vahur Mäe, toimetaja   |   30. sept. 2014, 12:45

Foto: Heigo Tiidemaa

Läinud nädalalõpul, 27.-28. septembril, toimus Taanis Bagsvaerdi järvel kuni 17-aastaste noorsõudjate rahvusvaheline Baltic Cup. Eesti koondis nautis edu ning naases koju 7 medali, sealhulgas Uljana Baradotšova kullaga.

Noorte jaoks korraldatud hooaja viimane tõsine jõuproov paneb võimed proovile nii klassikalisel 2000, kui ka sprinterlikke võimeid nõudval 500 meetril.

2014 Baltic Cup EST 4- foto Heigo Tiidemaa
Poiste paarisaeru neljapaat: Ruusalepp, Kodasma, Lasn ja Toom

Eesti koondise edukaim sõudja koha poolest oli 500 meetril kuldmedali võitnud narvalanna Barodatšova. 2000 meetril tal nii hästi ei läinud, sest oli 10 võistleja seas kuues.

2000 meetril särasid aga ühepaadil kolmandaks platseerunud Narva poiss Nikita Konstantinov ning 2. koha saavutanud pärnakatest moodustunud paarisaeru kahepaat Johann Poolak-Marko Laius. Samuti olid Poolak ja Laius hõbedal ka lühikesel maal.

Ka noormeeste paarisaeru neljapaat rivistuses Markus Toom, Tristan Lasn, Margus Kodasma ja Karl-August Ruusalepp nautisid edu, olles 500 meetril teised. Tubli tulemuse tegid Rasmus Tensing ja Joonatan Kama roolijata kahepaadil, kus saavutasid 3. koha.

Poodiumil käis tütarlaste roolijata neljapaatki, kuid tuleb märkida, et 3. koht laekus nende kontole 3 paatkonna konkurentsis. Võistkonda kuulusid Kätlin-Regiina Kirjanen, Nora ja Mona Küüts ning Karoliine Lünekund.

Taustajõududena abistasid koondist Jaan Vaiksaar, Ruth Vaar, Rita Maier, Valeri Osmokesku ja Heigo Tiidemaa.

Võistkondlikus arvestuses võitis Saksamaa, Taani ja Poola ees. Eesti oli 11 riigi seas arvestataval 4. kohal. Tänavune Baltic Cup kujunes Eesti noortekoondisele läbi aegade edukaimaks.