Baltimaade edukaima sõuderiigi tiitli teenis Eesti

Vahur Mäe, toimetaja   |   16. juuli 2022, 02:21

Reedel Viljandis toimunud Baltimaade meistrivõistlustel kogus enim punkte Eesti, järgnesid Läti ja Leedu.

Kaheksa kulda hankinud Eesti koondise liikmed kogusid kamba peale 58 punkti, Läti jäi maha seitsmega ja Leedu sai saagiks 34 silma. Eesti kuldsete paatkondade koosseisudes oli nii veterane kui nooratleete.

Paadiparkla Viljandi järve ääres (FOTO: Viljandi sõudeklubi)

Meeste ühepaadil pani kodujärvel oma paremuse 7.09,1ga maksma Rio OMi pronksmedalist Kaspar Taimsoo, kellele järgnesid aegadega 7.17,8 ja 7.23,7 Leedu sõudjad Paulius Černevičius ja Martynas Vaitkevičius. Meesveteranide üksikaerulisel neljapaadil näitasid 1000 meetri distantsil 3.25,2ga parimat minekut tartlased Lauri Pind, Tanel Kliiman, Urmas Hein ja Indrek Salk. Roolijata kahepaadil krooniti 7.01,4ga meistriks Martin Rahuoja ja Margus Kodasma, paarisaerulisel kahepaadil tulemusega 6.37,6  Artjom Holostõhh ja Mihhail Netšajev.

Noormeeste ühepaadil sai 7.26,2ga kulla tallinlane Christopher Hein. Edukad olid ka naiste nelikud: paarisaerulisel neljapaadil tulid 6.48,2ga meistriks Rachel Kõllo. Grete Alttoa, Annabel Aron ja Helene Dimitrijev, roolijata neljasel Erli Mat, Kristel Tohu, Liisu Mitt ja Kreete Koovit (7.27,6).

Meesveteranide paarisaerulisel kahepaadil näitasid ajaga 3.38,2 meistri väärilist minekut Kristjan Kõrgesaar ja Robin Ehrminger.

Eesti veteransõudja olid osaline ka naiste roolijata neljapaadil kulla vormistamisel: Ingrid Võsu sai lätlannadega võisteldes ajaga 3.46,6 kulla.

Finišiprotokolliga saab tutvuda siin.