Bledi MK: Taimsoo ja Raja homses finaalis

Vahur Mäe, toimetaja   |   29. mai 2010, 00:00
Bledis toimuval maailmakarikasarja teisel võistluspäeval olid kavas C ja D – ning poolfinaalid. Ootuspäraselt hästi liikus meie paarisaeru kahepaat koosseisus Kaspar Taimsoo-Allar Raja, tagades tormituultes kulgenud poolfinaalist teisena koha homsesse finaali.
MK_logo
Juba eilses vahesõidus näitasid Taimsoo-Raja, et uue võistluspaadi tagasivahetamine mullusel MMil pronski toonud aluse vastu õigustas end – nii võideldi kindel koht poolfinaali.
MK_Bled_Taimsoo-Raja_heat
Taimsoo ja Raja enne poolfinaali.            Foto: Fred Killing
Täna toimunud sõidus finaali pääsu nimel meie esivõistkond ei vääratanud. Stardi ajaks tormi üles kruttinud ilmastik pakkus põnevust lõpumeetriteni, seda eriti meile, sest Eesti kahepaat püsis kindlalt esikoha konkurentsis. Kuni poole distantsini oldi liidrid, järgnemas brittide teine duo Lucas-Townsend ning Norra-Sloveenia segapaar Tufte-Cop.
Kõik jäi lõpumeetrite otsustada ja siin panid oma napi paremuse ajaga 7.01,74 maksma Lucas-Townsend. Neile järgnesid Taimsoo-Raja tulemusega 7.02,59 ning seejärel omakorda ligi nelja sekundilise kaotusega kuulsad Tufte ja Cop (7.06,39).
Need kolm paatkonda stardivad ka homses finaalis, kuhu tänasest esimesest poolfinaalist tulid vastasteks brittide esindusmeeskond Wells-Bateman (7.06,77), shveitslased Stoffer-Vonarburg (7.06,87) ning Itaalia esiduo Smerghetto-Sansone (7.13,36).
 
MK_Bled_Raja-Taimsoo_semiM2x poolfinaal: EST 1 edestamas Norra Cop’i ja Tuftet.           Foto: Fred Killing
Taimsoo-Raja osalusel peetud sõidus startis ka teine Eesti paatkond: Vladimir Latin-Valeri Prosvirnin. Oma esimest tõsist võistlust koos sõudvad noormehed ei suutnud rasketes tingimustes end maksma panna, osalt ka nappide kogemuste tõttu ning jäid ajaga 7.19,97 viimaseks. Neid edestasid veel neljandana lõpetanud Poola (7.13,97) ning viies Kanada (7.15,97).
Seega stardivad Latin-Prosvirnin homme kell 10.48  B-finaalis, et võidelda maksimaalselt 7.koha peale. Lisaks Poola ja Kanada duodele teevad väikeses finaalis kaasa ka Hiina, Tsehhi ja Itaalia teine võistkond.
Finaalsõidu start antakse kell 10.29.
Kuzmin C, Jämsä D-finaalis
Täna käisid võistlustules ka meie ühepaadisõudjad Igor Kuzmin ning Andrei Jämsä, kes eile proovisid jõuda poolfinaali, kuid ebaõnnestunult. Edukam oli siis Kuzmin, tagades pääsu 18 parema hulka C-finaalis. Täna toimunud sõidus jäi Eesti koondislane poolaka Michal Sloma järel teiseks, aegadeks vastavalt 7.03,26 ja 7.05,17. Neile järgnes tulemusega 7.06,29 horvaat Mario Vekic. Tänane südi sõit tagas Kuzminile üldarvestuses üle ootuste kõrge, 14. koha.
Andrei Jämsä MK-etteaste suhteliselt ebaõnnestus, seda tähendas konkureerima jäämine D-finaali kohtadele 19-24. Siiski oli Jämsä D-finaali kindel liider ja sai nii üldkokkuvõttes 19. koha.
Mäletatavasti pidi Bledis ühepaadil startima ka koondise esinumber Tõnu Endrekson, kuid haigestumine kõhugrippi sundis plaane tühistama.