Bledi MK: Taimsoo-Raja pronksil, brittidel kaksikvõim

Vahur Mäe, toimetaja   |   30. mai 2010, 00:00

Täna on Bledis maailmakarikasarja viimane, finaalide, päev, kus eestlased startisid väga kõrgete edulootustega. Paarisaeru kahepaadil sõudvatele Kaspar Taimsoole ja Allar Rajale pandud kõrged ootused õigustasid end, sest duo võitis tasavägises finaalis pronksmedali, edestades napilt Norra-Sloveenia segapaatkonda, Olaf Tuftet-Iztok Copi.

MK_logo

Finaali favoriitideks peeti brittide esiduot Wells-Batemani, kuid ka teine nende võistkond, Lucas-Townsend, oli eelnevates Bledi-sõitudes näidanud säravat minekut. Kuid finaalis rivistusid lisaks neile ja eestlastele üles ka sõudemaailma autoriteedid, norralane Tufte ning sloveen Cop, kes viimase suurest sõudmisest lahkumisetenduse ajaks olid jõud ühendanud ning Copile kodusel MK-l kindlat võitu soovisid. Medalite eest võitlema pääsesid ka shveitslased Stofer-Vonarburg ning itaallased Smerghetto-Sansone.

MK_1_2010_Raja-Taimsoo_pronks
Raja ja Taimsoo pronksil.                  Foto: Fred Killing

Finaal, mis tormi ootuses korraldajate poolt paar tundi varasemaks nihutati, algas Wellsi-Batemani marulisel juhtimisel , Taimsoo-Raja liikumas teisena.

Kogu sõidu vältel suuri muudatusi ei toimunud, vahed konkurentide vahel, peale Itaalia paatkonna, kes oli maha jäänud, olid minimaalsed ja nii polnud üllatuseks, kui 1500 meetri märgis kukkusid seni teisena liikunud eestlased hetkeks viiendaks.

 Raja%20ja%20Taimsoo%20Bled%20MK10%20semi.jpg
Kaader poolfinaalist: esiplaanil Eesti 1, taamal duo Cop-Tufte.       Foto: Fred Killing

Sõidu võitis ajaga 6.26,67 brittide esiduo riigi teise võistkonna ees, kes sai tulemuseks 6.27,78. Pingelises lõpuheitlused suutsid Taimsoo-Raja lõppu kenasti ajastada ja võitlesid mõne kümnendiksekundilise eduga Tufte ja Copi ees välja pronksmedali. Ajad olid vastavalt 6.28,19 ja 6.28,46. Viiendad olid 1500 meetril veel hõbedas kinni olnud šveitslased (6.29,03) ning konkurentsitult viimaseks jäeti itaallased resultaadiga 6.41,86.

Taimsoo%20ja%20Raja%20pronks%20poodium%20Bled%20MK2010.jpg
MK-poodium: GBR 2, GBR 1, EST 1                   Foto: Fred Killing

 Allar Raja andis sõidule kõrge hinnangu ning oli silmnähtavalt rahul, et taas vanemasse, kuigi miinimumkaalust ligi kaks kilo raskemasse, võistluspaati üle koliti.
“Näitasime hooaja algul korralikku taset ning saame rahus valmistuda. Kaspar oli väga hea nii füüsiliselt kui ka tehniliselt kiitus talle!”, märkis Raja sõidu kohta mõned iseloomustavad näitajad.
“Järgmisteks võistluseks, kust kindlasti osa võtta plaanime, on Moskva regatt ning Müncheni II MK-etapp. Sinnani jäänud aja jooksul püüame vahepeal meie käsutuses olnud uuest paadist tingitud tehnilised apsud likvideerida”, märkis Allar Raja, vihjates, et nüanssides saab ajaga ainult paraneda.

Eesti sõudekoondis jõuab koju täna öösel kell 00.20