Bledi MK:mõlemad kahepaadid poolfinaalis, Endrekson haiguse tõttu mängust väljas

Vahur Mäe, toimetaja   |   28. mai 2010, 00:00
Täna startis Sloveenia linnas Bledis sõudmise maailmakarikasari. Esimesele etapile läks ka viie paatkonnaga Eesti sõudekoondis.
MK_logo
Meeste ühepaatide konkurentsis (27 võistlejat) esindab koondist kolm meest – Tõnu Endrekson, Andrei Jämsä ja Igor Kuzmin.
Hommikupoolikul alustati eelsõitudega, kust igast  pääses kolm esimest veerandfinaali. Ülesandega tulid kenasti toime nii neljandas eelsõidus startinud Andrei Jämsä kui ka viiendas sõudnud Kuzmin. Jämsä sõidu võitis Rootsi staar Lassi Karonen, saades ajaks 7.14,12. Meie mees lõpetas ajaga 7.20,58 teisena, tema järel jõudis tulemusega 7.22,73 finishisse ukrainlane Konstantin Zaitsev.
MK_Bled_Cop-Tufte_M2x
Eriline hetk: sloveen Iztok Cop ja Olaf Tufte võistlevad Norra lipu all.           Foto: Fred Killing
Jämsäga ühes sõidus pidanuks startima ka Endrekson, kuid terviseprobleemid ei lubanud meie esinumbril siiski võistlema asuda.
„Lootsin veel tund enne starti, et enesetunne läheb paremuse poole ning hoidusin stardinimekirjast end maha võtmast. Siiski pidin otsustama loobumise kasuks“, teatas kõhugripist nõrgestatud Endrekson.
Veel lisas mees, et saab nüüd tuliselt elada kaasa enda heale sõbrale ja treeningpartnerile Jämsäle.
„Andrei tegi eelsõidus kena stardi ning ootan huviga, mida ta edasi suudab“, kommenteeris Tõnu Endrekson partneri tegemisi.
Viiendas eelsõidus veel käinud Kuzmin näitas brittide esinumbri Alan Campbelli (7.12,74) ja hollandlase Roel Braasi järel (7.18,81) kolmandat aega (7.20,49) ning pääses samuti veerandfinaali.
Veerandfinaale sõidetakse kokku neli, neist teises algusega kell 18.48 stardivad mõlemad Eesti koondislased. Konkurentideks on kreeklane Ioannis Christou, prantslased Julien Bahain ning Jean-Pierre Peltier ja endine Kanada kaheksapaadi liige, olümpiavõitja Malcolm Howard. Igast veerandfinaalist pääsevad kolm esimest poolfinaalidesse, 12 parema hulka.
Mõlemad kahepaadid 12 parema hulgas
Meie paatkonnad olid esindatud ka paarisaeru kahepaatide konkurentsis. Esimeses eelsõidus, kust otse poolfinaali liikus kaks paremat, startis Eesti 2 koosseisus Vladimir Latin ja Valeri Prosvirnin. Kaks edasipääsejat olid Suurbritannia 1 (Matthew Wells, Marcus Bateman) ajaga 6.21,75 ning Poola (Piotr Licznerski, Wiktor Chabel) tulemusega 6.28,38. Eesti duo lõeptas kolmandana, sai kirja aja 6.31,81 ning tagas uue võimaluse vahesõidus.
Seal tulid nende vastu Tsehhi, Venemaa, Prantsusmaa ja Portugali duetid. Latin ja Prosvirnin tegid kena etteaste, sest platseerusid vajaminevale teisele kohale ning jõudsid oma esimesel ühisel MK-l 12 parema hulka. Sõidu võitis ajaga 6.30,51 Tsehhi paatkond Houska-Vitazek. Eesti tiim sai kirja aja 6.31,21. Ülinapilt, vaid kümnendikuga (6.31,22), jäi poolfinaalist välja Prantsusmaa (Androdias-Chabnet).
MKBled_Latin-Prosvirnin_eelsoidu-start
Latin ja Prosvirnin eelsõidu stardis                         Foto: Fred Killing
Neljandas eelsõidus alustas võistlemist Eesti esinduspaatkond Taimsoo ja Raja. Teist hooaega koos sõudev duo leppis Suurbritannia 2 (Lucas, Townsend) ning Itaalia 2 (Perino, Montrone) järel ajaga 6.27,67 kolmanda kohaga ning proovis uuesti poolfinaali pääseda läbi vahesõidu.
MK_Bled_Taimsoo-Raja_heat
Raja ja Taimsoo eelsõidu stardis                           Foto: Fred Killing

Seal kohtuti Horvaatia, Usbekistani, Kreeka, Hiina ja Taaniga. Taimsoo ja Raja juhtisid sõitu algusest peale ning lõpetasid ajaga 6.30,55 kindla liidrina. Järgnesid Hiina tulemusega 6.33,52 ning Taani (6.37,80).
Cop ja Tufte ühes paadis
Sõudemaailm ootas pikkisilmi, mida suudavad erandkorras paarisaeru kahepaati koostööks kokku istunud igirivaalid sloveen Iztok Cop ja norralane Olaf Tufte. Nimelt on kodune MK-etapp Copi jaoks lahkumisetendus suurelt areenilt ja kuna võistlusreeglid lubasid eri riikide koondislastel kokku istuda, sai katse teoks.
Vanameistritel ei tekkinud probleeme sõidu võitmisega. Paremuse itaallaste Smerghetto-Sansone ees tagas aeg 6.20,74, mis jäi napilt ka eelsõitude päeva parimaks. Seega näeb homme duot taas veel, seda 12 parema hulgas, poolfinaalis.
Paarisaeru kahepaatide poolfinaalid on kavas homme algusaegadega kell 14.40 ja 14.48.