Dubrovnikus toimus FISA Erakorraline Kongress

Vahur Mäe, toimetaja   |   8. veebr. 2005, 10:20

3.-5. veebruarini toimus Dubrovnikus viietärni hotellis “CROATIA” Rahvusvahelise Sõudeliidu FISA erakorraline kongress.

Erakorralist  Kongressi (Extraordinary Congress) peetakse tavaliselt iga nelja aasta tagant uue olümpiatsükli eel. Pärast kolm päeva kestnud tuliseid vaidlusi ja sõnavõtte kinnitati FISA uus põhikiri, võistlusreeglid ja määrused ning programm.
Kokkuvõtteks võib öelda et FISA Nõukogu poolt ette pandud muudatused hääletas kongress maha, välja arvatud uus moment kohtunike tegevuse juures – “Kollane Kaart”.

Seega, mis on meile huvipakkuv:
1. Hoiatus – “Kollane Kaart”
2. Alates 2005.aastast on U23 Maailmameistrivõistlused (seni mitteametlikud) muudetud ametlikult Maailmameistrivõistlusteks. 2005 – 2007 võib lisanduda aga mõistlik osavõtumaks. 2005.a. programm jääb samaks mis oli.
3. Kandidaatlinnad võivad esitada taotluse korralda koos nii Juunioride kui ka U23 Maailmameistrivõistlused. (Punkte arutati ja hääletati mitmekordselt läbi)
4. Taastati Maailmameistrivõistlusel meeste kergekaalu kaheksapaat.
5. Kaheksapaatide kohta ei kehti seadus, et kui viimase kolme aasta jooksul on alla seitsme paadi Maailmameistrivõistlustel, siis see klass langeb välja.
6. Kergekaalus jäid kõik reeglid samaks, mis olid eelmistes määrustikus.
7. Suurendati Team Manageride vastutust ja kohustust.
8. Võeti vastu otsus minimaalsetest ohutusnõuetest sõudeklubis või keskuses.
9. Olümpiamängude programm otsustati jätta samaks. Tuneesia ettepanekut lisada kergekaalu ühene ei toetanud keegi.

Rohkem infot on võimalik saada Jaan Tultsilt (554 1325), kes oli kongressil Eesti delegaat. FISA erakorralisel Kongressil osales 33 3-häälega rahvuslikku föderatsiooni ja 7 – ühe häälega. Kõige aktiivsemad olid sõnavõttude ja parandustega Elevanduluurannik ja Kamerun.