Vahur Mäe, toimetaja   |   5. sept. 2012, 18:57

Läinud nädalavahetusel osales Eesti tudengitest moodustatud kaheksapaat Moskvas “Cap of the Capital” sõuderegatil.

Esindati Tartu Ülikooli, kuid paatkonnas tegid kaasa teistestki õppeasutustest pärit tudengid. Koosseisu kuulusid Martin Laius, Oskar Kuzmin, Arnold Sanglepp, Joosep Laos, Madis Salumäe, Artur Maier, Martin Absalon, Karl Koppel ja roolija Kristiina Tinkus.

2012_Moskva_regatt
Teiseks tulnud Eesti paatkond. Foto: Elar Jaakson

Võrreldes eelmiste aastatega oli regatil tehtud suuri muudatusid. Kui varem võisteldi Moskva jõel ca 7500 meetrisel distantsil, siis seekord toimus võistlus Krylatskoye sõudekanalil ja distantsi pikkuseks oli 500 meetrit. Kokku oli regatil kaheksa erineva riigi ülikoolid ja paatkonnad jaotati paaridena nelja poolfinaali. Duelli võitjad pääsesid A- finaali ka kaotajad pidid leppima B- finaaliga.

2. koht – Moskva Ülikool, Venemaa, 1.25.34

A-finaalis olid Eesti tudengid tugevaima ajaga ja said võistleda keskmisel rajal koos teise parima tulemuse sõitnud Zagrebi Ülikooliga. Äärmistele radadele jäid Pavia Ülikool ja Norra Tehnikaülikool. Finaali võitis eestlaste ees napilt Zagrebi Ülikooli kaheksapaat ning kolmanda koha sai Pavia Ülikool.