Eesti kahekspaat võitis San Diego Crew Classicu

Vahur Mäe, toimetaja   |   9. apr. 2008, 11:50

USA’s Lõuna-Kalifornia Ülikoolis (USC) treeniv ja tudeeriv U23 MM-kulla võitnud Eesti kaheksapaat tegi läinud nädalavahetusel ookeanitaguse võistlusdebüüdi, tuues oma koolile üle aastate võidukarika.

581

USC-le ajaga 5.58,94 võidu toonud paatkonda esindasid roolija Catherine Humenuk, Andrus Sabiin, Rauno Talisoo, Alvar Räägel, Artur Maier, Sten Villmann, Martin Absalon, Alo Kuslap ja Elar Jaakson.

Lähemalt vestlesin paatkonna liikme Artur Maieriga.

Räägi, Artur, kuidas esimene start õnnestus! Võita on alati magus, kuid kas sisetunne ka ütles, et trofee toonud sõit kulges igas mõttes, ka tehniliselt, veatult?
Loomulikult oli võidutunne suurepärane. Eelsõit küll nii edukas polnud – kuigi me võitsime ka selle, ei saa keerulise lainega sõitu tehniliselt laitmatuks pidada. Finaalis tundsime, et jõuvarud ja erialane vastupidavus on kõigil ülesmäge läinud, kuid samas teame, et tehniliste nüansside arvelt on olemas tohutu arengupotentsiaal. Võitsime lähimat konkurenti 13 sekundiga, mis on kaheksapaadi liikumiskiirust arvestades ülemäära suur. Eks oma rolli mängib ka taktika ning ka siin näeme, et kui muud sõidukomponendid paika on loksunud, on võimalusi edu saavutamiseks.

577
Meeskond võidukarikaga

Miks võistlesite nn. vabaklassis? Oleks soovinud teid näha konkureerimas selliste tugevate satsidega nagu Berkeley, Harvard ja Princeton!
Sel teemal tekkis siin tugev poleemika. Meie kooli süüdistati enesele meeskonna ostmises. Kuigi ka eelpoolmainitud koolides tudeerivad ja võistlevad paljud eri riikide OM-pääsme taganud sõudjad. Nüüdseks on teada, et järgmisel jõuproovil lubatakse meidki kõrgeimal tasemel võistlema

 

579
Orkester ergutab USC kaheksapaati

Rääkisid, et võistlusjärgne vastuvõtt oli igas mõttes meeldejääv. Kuidas parimaid tunnustatakse?
Nagu enne mainisin, sai USC üle pika aja kirja võidutulemuse. Naiste tase on neil kõva, kuid nüüd võib taas rääkida, et ka meeste pool on tänu meile hoo sisse saanud. Juba finaali eel tervitas paatkonda kooli orkester ja saatis meid puhkpillihelide saatel veele. Tekkis tunne nagu troojalased oleks iidse legendi kohaselt oma sõjalaeva vette lasknud (Eesti kaheksapaati kutsutakse USC Trojans ja sõudjaid Trojans Navy’deks – V.M). Peale võitu suunati meid kohe meeskonna telki, kus pakuti head-paremat süüa-juua. Suhtumine sportlastesse on siin palju parem kui Eestis. Need paljud väikesed nüansid teevad kõik nii meeldejäävaks.

Kuidas oma USA-elu edasi sätite?
Eks keskendume tõsiselt treeningutele, mille põhieesmärgiks on tehnilise poole arendamine. Ka järgmisel nädalal ootab meid ees üks võistlus, mis toimub Los Angelese sadamas, kuid see pole nii oluline ja sinna läheme raskete treeningute pealt.

578
Võidumeeskond ja toetajad