Eesti karikas: stardiprotokoll ja eelvaade

Vahur Mäe, toimetaja   |   21. mai 2009, 22:40

Eeloleval laupäeval toimuvad Pärnu jõel sõudmise Eesti karikavõistlused, mis toovad võistlusveele ka mitmed ala tipud eesotsas Tõnu Endreksoni ja Jüri Jaansoniga.

STARDIPROTOKOLL

Eelsõidud saavad alguse kell 12, mil stardivad naiste ühepaadid. Finaalide algusajaks on kell 14 kui antakse start tüdrukute A-klassi paarisaeru kahepaatidele. Kindlasti pakub huvi, mida suudavad roolijata kahepaadil Alo Kuslapi-Rauno Talisoo ning Alvar Räägeli-Jaan Laose vastu käesolevat hooaega kergemalt võttev olümpiahõbe Endrekson ning tema klubikaaslane Elar Jaakson.

Ka Jaanson on stardis

Meeste ühepaadil võib võistlemas näha igihaljast Jüri Jaansonit ning viimase treeningpartnerit Andrei Jämsät.

Ka paarisaeru kahepaatide finaal tõotab põnevust, sest teevad siin ju kaasa kõik mulluse eduka paarisaeru neljapaadi liikmed – duod on moodustanud Igor Kuzmin ja Vladimir Latin ning Kaspar Taimsoo ja Allar Raja.
Üsna võistlusprogrammi lõppu jääb meeste roolijata neljapaatide finaal, kus kullafavoriitideks on paatkonnad Räägel-Laos-Kuslap-Talisoo ning Sabiin-Maier-Absalon-Villmann. Võistlused peetakse klassikalisel 2000 meetri distantsil.

Pühapäeval teine võistlus

Suur osa sõudjatest jääb Pärnusse ka pühapäevaks, et võistelda kunagiste Pärnu spordiaktivisti, Erich Wilhelm Seileri memoriaalkarikatele. Kohtunike kogu koosseisu kuuluvad Robert Väli, Priit Purge, Raimo Pull, Raivo Väinola, Mihkel Klementsov, Krista Kungla, Margit Pärnpuu, Piret Silm ja Vahur Mäe

LIIKLUSSKEEM PÄRNU JÕEL