Eesti karikas toob veele värsketest Euroopa meistritest Rio olümpiamehed

Vahur Mäe, toimetaja   |   20. mai 2016, 15:34

Laupäeval, 21. mail, toimuvad Pärnus sõudmise Eesti karikavõistlused. Pühapäeval aga mälestavad sõudjad regatiga kunagist suvepealinna spordijuhti Erich-Wilhelm Seilerit.

Karikavõistlused toovad veele kõik Eesti sõudeklubid. Teiste seas näeme oma klubide värve kaitsmas ka Rio olümpiamängudeks valmistuvaid neljapaadisõudjaid. Nii stardivad Andrei Jämsä ja Tõnu Endrekson koos Andrus Sabiini ja Arnold Sanglepaga üksikaeru neljapaadil. Samuti toimib Allar Raja, istudes paati koos Pärnu Sõudekeskus Kalevi treeningkaaslaste Geir Suursilla, Joosep Laose ja Sten-Erik Anderesoniga. Kaspar Taimsoo on aga üksiku hundina otsustanud testida end ühepaadil, mille finaal stardib kell 14.30.

Karikavõistlused saavad lähte kell 13.20 15-16-aastaste poiste paarisaeru kahepaatide eelsõitudega ning lõpevad kell 18.00, mil stardikäsk antakse naiste roolijata kahepaatidele.

Paljud võistlejad jäävad Pärnusse veel pühapäevakski, sest siis on kavas kunagise Pärnu tuntud sõudetegelase Seileri mälestuseks korraldatav memoriaalregatt.

Võistlusi on mugav jälgida terve 2000 meetri distantsi ulatuses nn Jaansoni rajalt, aga ka mõlemast Pärnu sõudeklubist – distantsi esimest veerandit vasakkaldal asuvast Pärnu Sõudekeskus Kalevist ning finišit paremkaldal paiknevast Pärnu Sõudeklubist.