Eesti karikavõistlused: Taimsoo ja Raja viigistasid seisu 1:1-le

Vahur Mäe, toimetaja   |   21. mai 2011, 17:20

Täna toimusid Pärnus Eesti karikavõistlused sõudmises, mis pakkusid mitut sportlikku intriigi ning andsid treeneritele suuniseid tervet edasist sõudehooaega silmas pidades.

Lõpuprotokoll

Üks põhiküsimusi, milline paatkond hakkab Eestit tänavu maailmameistrivõistlustel esindama, tekkis peale hooaja esimest starti, koondise katsevõistlusi, kui Andrei Jämsä ja Igor Kuzmin alistasid üllatuslikult paarisaeru kahepaadil mitmel järjestikkusel aastal valitsenud Kaspar Taimsoo ja Allar Raja.

Taimsoo-Raja_EKV2001Fred_Killingkodukale
Taimsoo ja Raja täna Pärnus.   Foto: Fred Killing

Eesti Sõudeliit käis siis välja plaani, mis näeb ette kolme katsevõistlust, kusjuures eriline rõhk on pööratud mai lõpus Münchenis toimuvale MK 1. etapile. Kes Saksamaal tippkonkurentsis parem on, see sõidab ka Sloveeniasse MMile. Müncheni eel lisab põnevust teadmine, et täna olid Pärnus mäekõrguse eduga võidukad Taimsoo ja Raja, lõpetades sõidu tulemusega 6.18,51. Enda sõnul jalgades tugevat väsimust tundnud Andrei Jämsä koos Igor Kuzminiga libisesid üle lõpujoone ligi kümme sekundit hiljem, täpsemalt ajaga 6.28,25.
“Oleme väga rahul, hooaeg on põnevalt alanud ja usun, et pinget pakub ta edaspidigi”, märkis tandemi noorem liige Taimsoo.

 

“Lasime peale katsevõistlustel saadud kaotust hoogu alla ning püüdsime rohkem taastuda. Tulemust nägite ise”, lisas kogenud Allar Raja, kelle auhinnakappi ehivad juba kaks MM-pronksi.

Ühepaatidel jätkasid suveräänsete valitsejatena Tõnu Endrekson ja Kaisa Pajusalu, kes dikteerisid oma sõite algusest lõpuni ning konkurentsi puudumise tõttu ei suutnud endast kõike välja pigistada. Endrekson sai kirja aja 7.00,39, Pajusalu 7.59,66.

Kõige suurema vastutuskoorma ning pingega läksid veele mehed roolijata neljapaatidel, sest just karikavõistlused otsustasid, kumb paatkond, kas Pärnu ja Tallinna Sõudeklubi koondkvartett Prosvirnin, Maier, Sabiin, Villmann või Viljandi ja Pärnu Sõudekeskus Kalevi nelik, vennad Kuslapid, Talisoo ning Anderson, pääseb Müncheni MK-le, mille põhjal omakorda selgub, kas Eesti üksikaerusõudmisel võiks tänavu asja olla MMile.

Esinelik Müncheniks selgus täna

Nii nagu katsevõistlustel, läks ka nüüd – kindla eduga võitis Eesti karika ja tagas MK-pääsme Prosvirnini eessõudmisele alluv meeskond, saades ajaks 6.08,10. Kalevi –Viljandi segapaatkond vandus alla ajaga 6.13,62 ning peab nüüd hooaja plaane hakkama revideerima. Siiski, kui Saksamaal jääb Eesti eliitnelik võrdluses maailma tippudega tagasihoidlikuks, pole võimatu, et kahe koosseisu peale tuleb moodustamisele taas kaheksapaat.

“Tänast finaali juhtisime algusest lõpuni ja kordagi ei tekkinud kahtlust, et peaksime konkurendile järele andma. Meie soov on tänavu panustada neljapaadile, kaheksapaati ei pea mina sel korral eriti perspektiivikaks” valgustas eesootava hooaja plaane mitmel järjestikusel aastal tagasihoidlikult esinenud kaheksapaadis sõudnud, tänase võitjaneljase üks mootoritest, Andrus Sabiin.

Klubidest taastas positsiooni Pärnu Sõudeklubi

Klubidest taastas Eesti karikavõistlustel oma liidristaatuse Pärnu Sõudeklubi, kogudes 154 punkti. Ülejäänud konkurendid, Pärnu Sõudekeskus Kalev ning Viljandi Sõudeklubi jäid maha soliidselt, saades vastavalt 133 ja 88 punkti.