Eesti karikavõistlused: stardiprotokoll

Vahur Mäe, toimetaja   |   19. mai 2011, 15:49

Eeloleval nädalavahetusel, peamiselt laupäeval, läheb Pärnu jõel taas põnevaks. Just siis toimuvad Eesti karikavõistlused, mis tõotavad pingelisi lõpuheitlusi, kusjuures nii mõnegi koondise kandidaatpaatkonna jaoks võib karikavõit või selle kaotus vajutada pitseri kogu edasisele hooajale.

Esialgne stardiprotokoll

Üksikud kavas olevad eelsõidud stardivad kell 12.00. Juba siis näeme võistlusveel ühepaadil olümpiasihid seadnud Tõnu Endreksoni, kes küll hooaja hakul koondise katsevõistlustel kaotas napilt oma klubikaaslasele Andrei Jämsäle, kuid on otsustanud esimesel maailmakarikavõistluste etapil Münchenis maailma paremikuga oma võimeid kõrvutada. Eelsõitude põhjal sõelutud kuus finalisti jagavad karikad kell 14.30 sõidetavas finaalis.

MK_Bled_Raja-Taimsoo_semi
Allar Raja ja Kaspar Taimsoo.    Foto: Fred Killing

Naiste ühepaatide konkurents jääb hõredaks, mistõttu ei ole erilist võimalust, et keegi suudaks vastu hakata suveräänsele valitsejale Kaisa Pajusalule.

Üks põnevamaid sõite, meeste paarisaeru kahepaatide finaal, saab alguse kell 15.30, peaosades hooaja esimese võistluse võitnud Igor Kuzmin ja Andrei Jämsä ning neile üllatuslikult alla vanduma pidanud Kaspar Taimsoo ja Allar Raja, kes tunamulluste MM-ponksidena peavad end tõsiselt tõestama, et pääseda Eestit esindama hooaja teises pooles toimuvatele maailmameistrivõistlustele.

“Üldplaanis määrab siiski kõik esimene maailmakarikas. Me ei ole väga jäika skeemi paika pannud, kuid München näitab, millised on seisud võrreldes maailma eliidiga”, seletas sõudeliidu plaane peatreener Jaan Tults.

Üks päeva naelu on loomulikult meeste roolijata neljapaatide finaal. Kuigi Pärnu ja Tallinna Sõudeklubi koondkvartett Valeri Prosvirnin, Artur Maier, Andrus Sabiin ja Sten Villmann võitsid peale põhikonkurentidega kokkupõrget koondise katsed, on nüüd Pärnu Sõudekeskus Kalevi ja Viljandi Sõudeklubi koosseisul Alo ja Kaur Kuslapl, Sten-Erik Andersonil ning Rauno Talisool võimalus vigu parandada ning võitjatena Müncheni MK-etapile pääseda.

Neljapaatide konkurentsi lisab erilisust teadmine, et koduklubi ridades on veele tulemas 2010. aasta lõpupäevil tippsõudmisest loobunud Jüri Jaanson, kes läbib 2000 meetrit koos kunagise olümpialase Oleg Vinogradovi ning noorte, Denis Nessõni ja Tamor Bakhoffiga.

Nii mitmedki tipud saavad võistluskoormuse ka pühapäeval, mil Pärnu Sõudeklubi eestvedamisel toimub kunagise spordiaktivisti Erich-Wilhelm Seileri mälestusvõistlus.

Võistlusreeglid ja liiklusskeem Pärnu jõel