Eesti karikavõistluste üldvõit kuulus Pärnu Sõudeklubile

Vahur Mäe, toimetaja   |   3. juuni 2012, 15:20

Laupäeval toimusid Pärnu jõel sõudmise Eesti karikavõistlused, kus tegid kaasa ka meie Londoni olümpiamängudeks valmistuvad tipud.

Lõpuprotokoll

Enim küsimusi tekitas meeste paarisaeru kahepaatide vastasseis, sest teatavasti on Eestil mullu Kaspar Taimsoo ja Allar Raja poolt välja võideldud olümpiapilet, kuid endiselt on selgusetu, kes konkreetselt Londoni-veele libisevad.

Pretendente ihaldatud olümpiapiletile on kahe paatkonna jagu – Narva ja Viljandi duo Vladimir Latin ning Kaur Kuslap ja Pärnu kahe sõudeklubi paar Artur Maier ning Joosep Laos.

2012_Kaur_Kuslap_Vladimir_Latin_CRO_laager
Kuslap ja Latin pretendeerivad kahepaadi olümpiapiletile.  Kaader Horvaatia kevadlaagrist.
Foto: Fred Killing

Karikavõistluste start pidi esmalt näitama, kas esialgsetel plaanidel, pidada katsevõistlus juuni keskel peetaval Müncheni MK-l, on perspektiivi.

Latin ja Kuslap näitasid Pärnus, et seis on nende kasuks üks-null, saades ajaks 6.46,64. Maier ja Laos jäid alla soliidselt, resultaadiga 6.50,44. Siiski ei tundu käesolev seis nii konkreetne, et Müncheni lõppvõistluse plaanidest loobuma peaks. Lõplik kinnitus saabub sõudejuhtidelt lähiajal.

Londonisse medalimõtetega siirduv paarisaeru neljapaat lubas endale väikese vahepala,startides hoopis üksikaeru neljapaadil. Kaspar Taimsool, Tõnu Endreksonil, Allar Rajal ja Andrei Jämsäl rivaalide alistamisega raskusi ei tekkinud. Kvartett edestas ajaga 6.38,04 Viljandi ja Pärnu Sõudekeskus Kalevi kombineeritud võistkonda Priidik Vilumaa, Rait Merisaar, Maanus Leesment ja Karl HenryThomson (6.52,71). Karikavõistluste pronks kuulus Pärnu Sõudeklubi meeskonnale rivistuses Sten Villmann, Elar Jaakson, Jüri Jaanson ja Andrus Sabiin (6.53,00).

Üldvõit kuulus Pärnu Sõudeklubile

Enim punkte teenis ja karikavõidu jättis 167 silmaga Pärnusse Tõnu Endreksoni ja Andrei Jämsä koduklubi. 114 ja 93 punktiga järgnesid vastavalt Pärnu Sõudekeskus Kalev ning Viljandi Sõudeklubi.

Teised karikavõidud:

Tüdrukute A klassi paarisaeru kahepaat

Marliis Reinkort, Barbara Paukson (TÜASK, 7.59,27)

Meeste roolijata kahepaat

Sten-Erik Anderson, Karl Koppel (Pärnu Sõudekeskus Kalev, 6.56,25)

Meeste ühepaat

Cristofer Hillep (Tallinna Sõudeklubi, 7.22,03)

Naiste paarisaeru kahepaat

Kadi Ainsaar, Karmen Alnek (SAK Tartu, 8.01,75)

Naiste roolijata neljapaat

Helen Tinkus, Kaisa Pajusalu, Koidu Killing, Marta Jõumees (Pärnu Sõudekeskus Kalev, 7.17,72)

Poiste A klassi paarisaeru kahepaat

Geir Suursild, Jüri-Mikk Udam (Pärnu Sõudekeskus Kalev, Tallinna Sõudeklubi 6.54,66)

Poiste A klassi roolijata kahepaat

Maanus Leesment, Rait Merisaar (Pärnu Sõudekeskus Kalev, 7.35,97)

Tüdrukute A klassi ühepaat

Liis Küünal (TÜASK, 8.48,75)

Poiste B klassi paarisaeru kahepaat

Erik Amor, Daniel Liik (Pärnu Sõudeklubi, 7.28,41)

Tüdrukute B klassi paarisaeru kahepaat

Krete Koovit, Erli Mat (Viljandi Sõudeklubi, 8.18,90)

Naiste ühepaat

Kaisa Pajusalu (Pärnu Sõudekeskus Kalev, 8.25,62)

Poiste A klassi ühepaat

Andreas Lünekund (Pärnu Sõudeklubi, 8.18,36)