Eesti koondis Croatis Open’il

Vahur Mäe, toimetaja   |   3. apr. 2008, 08:50

Kolm nädalat Horvaatias Skradinis harjutanud suur Eesti sõudekoondis hakkab õige pea asju kokku pakkima ja kojusõidule mõtlema, enne veel aga testitakse Zagrebi Croatia Openi regatil varakevadist vormi.

croatia_open_logo

Balkanil viibib praegu ligi kakskümmend noorte- ja täiskasvanutekoondise liiget – peale USA laagrile järgnenud lühikest puhkepausi siirdus sinna OM-pääsme omanik paarisaeru neljapaat, kuid end on vormi sättimas ka naiste kahene, ühepaadimees Leonid Gulov jpt.

Kaasa teeb ka Sloveenia koondis

Rahvusvahelised võistlused Zagrebis, kust võtab osa ka Sloveenia koondis eesotsas Iztok Copiga, algavad laupäeval ja saavad lõpu pühapäeval.

Esimesel päeval sõidetakse peamiselt ühestel. Naiste konkurentsis teevad kaasa Kaisa Pajusalu ja Jevgenia Rõndina, meesjuunioride ridades saavad kevadised tuleristsed Jevgeni Lissovski ning Konstantin Laanvee.
Meeste ühesel sõuavad Leonid Gulov, Allar Raja, Igor Kuzmin, Vladimir Latin, Kaspar Taimsoo, Valeri Prosvirnin, Heigo Varik ja Ronald Väli ning kergekaalus Reigo Pihlak ja Mati Arend.

Üksikaerumeeskonda kandideerijad hakkavad võistlema roolijata kahepaatidel. Stardinimekirjast leiab Jaan ja Juhan Laose ning Sten-Erik Andresoni-Madis Mozarovi.
Teisel võistluspäeval sõidavad Raja-Kuzmin, Latin-Taimsoo, Varik-Väli ja Pajusalu-Rõndina paarisaerulisi kahepaate ning noortekoonisse pürgivad Lissovski, Anderson, Mosarov ja Laanvee paarisaerulist neljapaati.
Gulov ja Prosvirnin jätkavad ühepaatidel, Laosed aga roolijata kahesel. Tartlased Arend ja Pihlak istuvad kokku kergekaalu paariskahesesse.

Kontrollstart seljataga

Et kandidaatide treeningvormist selgemat pilti saada, andis treener Matti Killing hiljuti üle Skradini kontrollstardi tulemused. Sellest võib välja lugeda, et hetkel on parimas hoos neljapaadi eessõudja Allar Raja. Tema 2000 meetri ajaks võeti 7.28,16. Järgnesid Leonid Gulov ja Kaspar Taimsoo. Ajad vastavalt 7.34,00 ning 7.37,49.
Juunioridest libises ajaga 7.51,62 teistel eest ära Jevgeni Lissovski.
Kaisa Pajusalu sõiduajaks fikseeriti 8.32,84, Rõndina sai kirja resultaadi 8.43,50.

539
Laagripaik Aadria-äärses Skradinis on nüüdseks juba kokku kolitud      Foto: Fred Killing