Eesti koondislased stardivad Armada Cupil

Vahur Mäe, toimetaja   |   26. okt. 2007, 22:27

Eesti tippsõudjad eesotsas Tõnu Endreksoni ja Jüri Jaansoniga osalevad sel laupäeval mainekal Šveitsi pikamaaregatil – Armada Cupil.

 

armada_cup_logo

Ligi 9 km pikkune võistlusmaa on olümpiahooaja ettevalmistusprotsessi treeningplaanidesse kuuluv võistlus nii meie paarisaeru kahepaadi –aga ka neljapaadimeestele Allar Rajale, Igor Kuzminile, Vladimir Latinile ja Kaspar Taimsoole. Lisaks teevad kaasa ka tänavusel hooajal ühepaadil ilusaid sõite näidanud Leonid Gulov, Eesti naissõudjate paremikku kuuluvad Sille Vaiksaar ja Helen Tinkus ning noortekoondise liige Sten-Erik Anderson.

Seejärel lõunasse veele

Neljapaadi eessõudja Allar Raja sõnul on Armada Cup’il tähtis roll treeningprotsessis. “Taolised regatid peletavad rutiini ja on muidu mõnusaks vahelduseks sageli tuimaks minevale treeningule. Siin on kohal auväärne sõudeseltskond – meie kahese mehed, vilksamisi nägin Saksa ässa Marcel Hackerit ja ka Rootsi tippmeest Lassi Karoneni. Tean, et tuleb põnev võidusõit”, kommenteeris Raja eelseisvat jõuproovi.

Tõnu Endrekson lendab Šveitsist edasi Hispaaniasse Sevillasse, kuhu jääb kuni 9. novembrini laagerdama. Nädal hiljem ühineb temaga ka paarimees Jüri Jaanson. Üksikaerukoondis ja paarisaeru neljapaat planeerivad novembris minna vee peale Horvaatiasse.