Eesti meistrivõistlused tõotavad põnevust

Vahur Mäe, toimetaja   |   30. juuli 2010, 00:00

Eeloleval laupäeval stardivad pinget pakkuvad Eesti sõudemeistrivõistlused, kus teeb kaasa kogu riigi paremik, s.h tuleb pärnakate kaheksapaadi koosseisus veele tervisehädast taastuv legendaarne Jüri Jaanson. Esialgne stardiprotokoll

Tänavused Eesti meistrivõistlused, mis vältavad terve nädalavahetuse, toovad Pärnusse kõik meie noorte ja täiskasvanute klassis tiitlivõistlustel startivad tipptegijad. Laupäeval teeb kohe esimeses meeste ühepaatide eelsõidus stardi Pekingis koos Jaansoniga olümpiahõbeda võitnud Tõnu Endrekson, kes on sihikule võtnud 2012. aasta Londoni mängud ning nüüd tõsiselt ühepaadile keskendub.

 

Joosep_Laos
Juunioride MMil startiv Joosep Laos teeb kaasa täismeeste seas nii ühepaadil kui ka koos vendadega paarisaeru neljapaadil.
Foto: Mihkel Klementsov

Meeste paarisaeru neljapaatide konkurentsis osalevad ühtse meeskonnana Igor Kuzmin, Andrei Jämsä, Vladimir Latin ja Valeri Prosvirnin. Euroopa meistrivõistlusteni on veel üle kuu aega ning seega proovib vastühinenud kvartett, kas tasub Vana maailma tiitlivõistusele pääsu üritada.

Vennad Laosed moodustasid ainulaadse kvarteti

Samas sõidus leiab aset mitte ainult Eesti vaid sõudemaailma mastaabiski erakordne sündmus. Nimelt tuleb Pärnu Sõudekeskus Kalevi nimel veele neljast vennast Laosest – Joosep, Juhan, Jüri ja Jaan-koosnev tiim.

Tänavused Eesti esilootused nii Euroopa kui ka maailmameistrivõistlustel-Kaspar Taimsoo ja Allar Raja-on lisaks oma põhipaadile vahelduseks otsustanud samuti kaasa teha neljapaadil, kaaslasteks Sten-Erik Anderson ja Rauno Talisoo.

Kodupublik näeb hõbemedallisti Pajusalut

Pealtvaatajad saavad lähedalt näha ka äsja U23 maailmameistrivõistlustel hõbeda võitnud Kaisa Pajusalu stiili, kes teeb stardid koos klubikaaslastega paarisaeru kahe – ja neljapaadil, kaheksapaadil ja loomulikult ühepaadil.

Pühapäeval on üheks maiuspalaks võistlusprogrammi viimane, meeste kaheksapaatide, sõit. Lisaks teistele tippudele, kes kaitsevad oma koduklubide lipuvärve, näeme Pärnu Sõudeklubi meeskonnas ka vanameistrit Jaansoni. Hiljuti südame ülekoormuse all kannatanud ja võistluspausi pidanud tippsõudja on vahepeal usinasti treeninud ja soovib taas kogeda võistlusmomenti.

Võistluste programm

Laupäev, 31. juuli

14.00 eelsõidud

16.00 finaalid

Pühapäev, 1. august

10.30 eelsõidud

12.00 finaalid