Eesti meistrivõistlused ukse ees

Vahur Mäe, toimetaja   |   28. juuli 2011, 15:23

Eeloleval nädalavahetusel stardivad suvepealinnas põnevust tõotavad sõudmise Eesti meistrivõistlused, mis lisaks tippudele toovad veele ka üllatuskülalised.

Stardiprotokoll

Kohaliku sõudehooaja tähtsaim jõuproov stardib laupäeval, 30. juulil kell 14 algavate eelsõitudega ning kulmineerub õhtupoolikul kell 16 lähte saavate finaalidega. Avapäeval on eelülesandmise põhjal tippudest kaasa tegemas Kaspar Taimsoo, kes sõuab nii ühe- kui paarisaeru neljapaadil. Kvartetis on ka Taimsoo paarimees kahepaadist, Allar Raja. Neljapaatide konkurentsi sekkub taas koosseisu muutnud Eesti esindusnelik, mille kandvateks taladeks tänavusel hooajal on olnud Andrei Jämsä, Tõnu Endrekson ja Vladimir Latin. Joosep Laose on välja vahetanud vahepeal üksikaeru proovinud tallinlane Valeri Prosvirnin.

2011_Muncheni_MK_Raja-Taimsoo_finaal_4
Raja ja Taimsoo stardivad Eesti meistrivõistlustel.    Foto: Fred Killing

Üllatuse serveerib Narva esindus, kelle ridades võib näha taas kaasa tegemas omaaegset juunioride tippu, nüüd Narvas spordiametnikuna leiba teenivat Leonid Gulovit, kes annab piirilinna kontole panuse nii ühe-kui paarisaeru neljapaadil.

Fännid saavad kaasa elada ka hiljuti U23 maailmameistrivõistlustel ühepaadil pronksi võitnud Kaisa Pajusalu tegemistele, kes stardib roolijata nelja-ning kaheksapaadil, lisaks teeb ta kaasa ka pühapäeval, mil istub nii ühe-kui ka paarisaeru neljapaati

Teine võistluspäev stardib pühapäeva hommikul kell 10 roolijata neljapaatide eelsõitudega ning tipneb kell 13.45 algava kuningliku paadiklassi-kaheksapaadi- finaalsõiduga.

Kaheksapaat kui kuninglik paadiklass kohalikul tasandil madalseisus

Vaieldamatult Eesti sõudmise alustala -sõudeklubi – kandepinda iseloomustavas ja noori tulevikulootusi motiveerivas paadirühmas näeb küll sõudmas nii täiskasvanute kui noorteklasside tipptegijaid, kuid tuleb tõdeda, et meeste konkurentsis suudavad vaid kaks klubi moodustada paatkonna oma liikmetest – Viljandi Sõudeklubi, keda esindab noortest koostatud meeskond ning kaks Pärnu Sõudeklubi oktetti – noored ning tuntud tegijatest komplekteeritud esindus. Viimases seltskonnas teevad kaasa ka Andrei Jämsä ning Tõnu Endrekson, võistkonda tugevdab mullu tippspordist loobunud ja endiselt tugevas konditsioonis olev legendaarne Jüri Jaanson. Tallinn ja Narva on aga kaheksapaatide kaardilt tänase seisuga hoopis kadunud.

Eesti meistrivõistlusi saab kõige paremini jälgida Pärnu Sõudeklubi tribüüniilt, aadressiga Rääma 27 ning distantsi esimesel veerandil ka Pärnu Sõudekeskus Kalevis.