Eesti meistrivõistluste tulemused

Vahur Mäe, toimetaja   |   31. juuli 2011, 12:31

Täna lõppesid Pärnu jõel kaks päeva väldanud Eesti sõudmismeistrivõistlused, mille edukaimaks tõusis pärnulanna, treener Ulvi Lutoskini hoolealune Kaisa Pajusalu, kelle kontole kogunes viis kuldmedalit.

Tulemused 2011

Pajusalu, kes vaid loetud päevad tagasi võitis alla 23.aastaste maailmameistrivõistlustelt pronksmedali, tegi puhta töö oma paraadalal – ühepaadil, edestades ajaga 7.47,96 lähimaid konkurente ligi 20 sekundiga. Teisena lõpetas tulemusega 8.07,87 viljandlanna Natalija Garankina, kolmanda positsiooni hõivas Pajusalu klubikaaslane Pärnu Sõudekeskus Kalevist – Helen Tinkus (8.09,84).

2011EMV8_foto_Kaido_Koppel
Kuninglikud kaheksapaadid võtsid meistrivõistlused kokku.        Foto: Kaido Koppel

Ülejäänud kuldmedalid sõudis Pajusalu oma auhinnakappi koos Tinkusega paarisaeru kahepaadil (7.43,62), jällegi koos Tinkuse, Koidu Killingu ning Marta Jõumehega paarisaerulisel neljasel (6.55,72), aga ka koos Tinkuse, Killingu ning kunagi sõudevetel andeka noorsõudjana tegusid teinud Katrin Järvega (neiupõlvenimega Herm , V.M.)üksikaerulisel kvartetil (7.31,96) ning pani koos klubikaaslastega i-le kuldse punkti kuninglikul kaheksapaadil, mis saabus finishisse ajaga 6.54,35.

Pajusalu sihib MMi

Andeka pärnulanna hooaeg kulmineerub tänavu augusti lõpus Sloveenias Bledis startivate maailmameistrivõistlusega, kus ühepaatidele jagub üksteist olümpiapääset. Pajusalu on varasemalt andnud märku, et tema suur eesmärk on Eestile avada paadiklassis uks 2012. aastal Londonis toimuvatele olümpiamängudele.

Meessõudjate kullaarvestuses kuulus nelja kirkaima medaliga parima au Viljandi Sõudeklubi staarile Kaspar Taimsoole, kes võidutses nii ühe-, paarisaeru kahe-, paarisaeru nelja- ja kaheksapaadil.

Ühepaadil edastas viljandlane tulemusega 7.24,9 klubikaaslast Kaur Kuslapit (7.27,46) ning tallinlast Cristofer Hillepit (7.37,62). Oma põhipaadiklassis, paarisaeru kahepaadil, millel valmistutakse koos pärnaka Allar Rajaga Bledi MMilt olümpiapiletit lunastama, võideti ajaga 6.32,71, seejuures edestades Pärnu-Viljandi segaduot – Sten-Erik Andersoni-Kaur Kuslapit (6.37,47) ning Pärnu Sõudekeskus Kalevi paari Geir Suursilda-Karl Koppelit (6.41,14). Eraldi kiitust väärivad täna täiskasvanute seas pronksi võitnud Suursild ja Koppel, kes tehniliselt kena etteastega näitasid oma küpsust ning väärivad veenvalt pääset 3.-7. augustini Suurbritannias Eatonis toimuvate juunioride maailmameistrivõistlustel osaleva Eesti koondise ridades.

Jätkates Taimsoo kullakonto avamist, jõudis tippatleet säravaima tulemuseni ka paarisaeru nelja-ja kaheksapaadil. Kvartett, mille ridadesse kuulusid lisaks Taimsoole ja Rajale ka Anderson ja Joosep Laos, suutis võiduga üllatada maailmameistrivõistlusteks valmistuvat koondpaatkonda, kus sõuavad Valeri Prosvirnin, Vladimir Latin, Andrei Jämsä ja Tõnu Endrekson. Aegadeks võeti vastavalt 6.03,55 ja 6.04,8.

Kaheksapaadil kuulus võit ajaga 5.40,75 Pärnu Sõudekeskus Kalevi ja Viljandi klubi baasilt moodustatud oktetile Taimsoo, Raja, vennad Kuslapid, Talisoo, Neerot, Laos, Anderson ja Siim Schvede. Vaid oma sõudjatest moodustatud võistkonnaga pidi Pärnu Sõudeklubi leppima tulemusega 5.42,94 hõbedaga ning Kalevi-Tallinna segakoosseis finisheerus ajaga 6.08,18 kolmandana.

Meeste roolijata kahesel olid tulemusega 6.56,34 võidukad Alo Kuslap ja Rauno Talisoo, poole suuremal paadil – üksikaeru neljasel panid veenva paremuse maksma Pärnu Sõudeklubi kasvandikud Maier, Sabiin, Villmann ja Jämsä (6.07,89). Meeste kergekaalu ühepaadil (sõudjad kaalus kuni 72,5 kg, V.M) ei leidunud vastast SAK Tartu esindajale Reigo Pihlakule (7.22,86).