Eesti MV: kahepäevasele tiitlijahile panid punkti meeste kaheksapaadid

Vahur Mäe, toimetaja   |   4. aug. 2019, 18:33

Viljandis peetud Eesti täiskasvanute ja veteranide sõudmismeistrivõistlustel läks teisel päeval jagamisele kümme medalikomplekti. Meeste kaheksapaatide võiduajamise võitis Pärnu Kalevi ja Tallinna ühendpaatkond. Enim kuldmedaleid kogusid tartlased.

Teist aastat Viljandis toimunud riigi esivõistlused tõid kaheks päevaks kokku täiskasvanute ning veteranide paremiku ning andsid maailmameistrivõistlusteks valmistuvatele tippmeestele võimaluse tugevalt pingutada. Avapäeval mängiti välja üheksa, teisel kümme medalikomplekti, millest kuldasid viis enim koju SAK Tartu – kuus. Järgnesid Pärnu sõudeklubi nelja, Viljandi kahe ning Pärnu sõudekeskus Kalev ja Tallinna sõudeklubi mõlemad ühe tiitliga. Oli neidki paadiklasse, kus meistritiitleid võitsid erinevate klubide liikmetest moodustatud koosseisud (näiteks meeste paarisaeru kahe- ja neljapaat, kaheksapaat jt). Meestest kogusid enim kuldmedaleid rahvuslikku neljapaati esindavad Kaspar Taimsoo ja Allar Raja: koos võideti paarisaeru kahe- ja neljapaadil, millele Taimsoo lisas trofee ühepaadilt ning Raja kaheksapaadilt. SAK Tartu veterani Tanel Kliimanigi kontole kogunes kolm kulda: roolijata nelja- ning ühepaadil ja segakoosseisulisel kaheksapaadil (Mix8+). Naistest saatis edu SAK Tartu liikmeid Kristel Tohut ja Marliis Reinkorti, kes jõudsid poodiumi kõrgeimale astmele üksikaerulisel kahe- ja neljapaadil ning paarisaeru neljapaadil.

Eesti sõudenelik Viljandis (foto: Elmo Riig/Sakala)

Pühapäeva üks oodatumaid ning põnevamaid sõite oli meeste paarisaeru kahepaatide finaal, kus omavahel kohtusid neljapaati kuuluvad paarid: küllaltki napilt võitsid samas paadiklassis 2009. aasta MM-il pronksi saanud Raja ja Taimsoo (6.39,8), kellele järgnesid Tõnu Endrekson ja Kaur Kuslap (6.41) ning ootuspäraselt Tallinna – Pärnu SK Kalevi duo Jüri-Mikk Udam ja Sten-Erik Anderson (6.46,1). Meeste kaheksapaatide võistlus tõi meistrikulla peamiselt Pärnu sõudekeskus Kalevi liikmeist moodustatud ning Udamiga tugevdatud koosseisule (6.10,2). Lisaks tallinlasele kuulusid oktetti Ander Koppel, Rain Harjus, Joosep Laos, Marko Laius, Johann Poolak, Raja, Anderson ja roolimees Siim Schvede. Järgnesid Pärnu sõudeklubi esindus (6.14,6) ning Viljandi (6.18,6). Naiste ühepaadil kaitses mullust tiitlit Greta Jaanson (Pärnu sõudeklubi, 8.15,2), järgnesid klubikaaslane Liisu Mitt (8.19,6) ning Grete Alttoa (Pärnu sõudekeskus Kalev, 8.20,2).

Kõik kuldmedalivõitjad sõitude järjekorras (pühapäeval, 4. augustil)

Naiste roolijata kahepaat: Marliis Reinkort, Kristel Tohu (SAK Tartu, 8.12,6)
Meeste roolijata neljapaat: Martin Kaljuste, Margus Kodasma, Martin Rahuoja, Arnold Sanglepp (Pärnu sõudeklubi, 6.46,8)
Meeste kergekaalu ühepaat: Ander Koppel (Pärnu sõudekeskus Kalev, 8.20,9)
Segakoosseisuline kaheksapaat VMix8+: Katre Pind, Sirje Rand, Marju Hein, Piret Silm, Urmas Hein, Tanel Kliiman, Heigo Tiidemaa, Indrek Salk, roolija Janika Tähnas
Naiste ühepaat: Greta Jaanson (Pärnu sõudeklubi, 8.15,2)
Meeste paarisaeru kahepaat: Allar Raja, Kaspar Taimsoo (Pärnu sõudekeskus Kalev/Viljandi sõudeklubi, 6.39,8)
Meesveteranide ühepaat: Tanel Kliiman (SAK Tartu, 3.39)
Naisveteranide ühepaat: Tatjana Jaanson (Pärnu sõudeklubi, 4.20)
Naiste paarisaeru neljapaat: Kristel Tohu, Leena Kattel, Marliis Reinkort, Rachel Kõllo (SAK Tartu, 7.31,3)
Meeste kaheksapaat: Ander Koppel, Rain Harjus, Joosep Laos, Marko Laius, Jüri-Mikk Udam, Johann Poolak, Allar Raja, Sten-Erik Anderson, roolija Siim Schvede (Pärnu sõudekeskus Kalev/Tallinna sõudeklubi, 6.10,2)

Mõlema võistluspäeva tulemused on leitavad siit.