Eesti MV: teisest võistluspäevast

Vahur Mäe, toimetaja   |   2. aug. 2009, 17:09

Täna lõppesid Pärnus Eesti sõudmismeistrivõistlused.

Kavas oli nii põnevust pakkuv üksikaeruprogramm, kuid taset näitasid ka MM-il paarisaeru kahepaadil startivad Kaspar Taimsoo ja Allar Raja.

TULEMUSED

Meeste roolijata neljapaadil läks ülitasavägises lõpuheitluses võit ajaga 6.31,82 Sõudeklubi Pärnu kvartetile Andrus Sabiin, Artur Maier, Martin Absalon ja Sten Villmann. Napilt jäi kullata Sõudekeskus Kalevi ja Viljandi Sõudeklubi nelik, saades ajaks 6.32,18. Meeste kergekaalu ühese kuld viidi Tartusse ja selle teenis Reigo Pihlak.

Naiste ühepaadil võidutses värske U23 MM-hõbe Kaisa Pajusalu.

Meeste paarisaeru kahepaadil näitasid head minekut augusti lõpus MMil kaasa tegevad Kaspar Taimsoo ja Allar Raja.

Naiste paarisaeru neljase kulla võitis erinevate klubide ja riikide sportlastest moodustatud koosseis, kuhu kuulusid lätlanna Kristine Gosa, tartlanna Sille Vaiksaar ning Pärnu „Kalevi“ sõudjad Helen Tinkus ja Kaisa Pajusalu. Kaisa Pajusalule ei valmistanud riigi meistrikulla võitmine raskusi

Ühe oodatuima finaalsõidu, meeste kuninglike kaheksapaatide jõuproovi, võit läks Sõudeklubi Pärnule. Meeskonnas tegid kaasa võiduka roolijata neljase mehed, Tõnu Endrekson, Jüri Jaanson, Elar Jaakson ja Andrei Jämsä ning roolis istus Indrek Järvoja.