Eesti neljapaat alustas Londoni-hooaega Horvaatias võidukalt

Vahur Mäe, toimetaja   |   15. apr. 2012, 18:19

Sel nädalavahetusel startis eestlaste jaoks Horvaatia lahtiste meistrivõistlustega olümpiahooaeg. Ja kohe edukalt, sest meie Londoni pääset taotlev meeste paarisaeru neljapaat ei andnud sõnaõigust ei Horvaatia ega Sloveenia rahvusvahelise tasemega kvartettidele.

Võistlused toimusid kahel päeval. Laupäeval olid kavas väikesed paadiklassid, millele pühapäeval lisandusid suured võistkonnad.

2012_CRO_Open_M4x_Taimsoo_Endrekson_Raja_Jms_vike_pilt
Eesti nelik avastardis. Foto: Kaspar Taimsoo fanclub Facebook’is

Neljapaadilt kindlust sisendav algus

Nagu öeldud, saavutas ühe säravaima tulemuse meeste paarisaerukvartett. Eesti neliku noorim liige, Kaspar Taimsoo, andis Balkaniriigi pealinnast Zagrebist märku, et liidriohje hoiti kogu distantsi vältel. Ja kuigi poolel võistlusmaal ähvardasid horvaadid Sain, Vekic, Martin ja Sinkovic initsiatiivi haarata, vastasid kõik meie mehed eessõudjana leiba teeniva Taimsoo kiirendusele ning nii ka võidukalt ajaga 5.55,45 lõpetati.

Eestlaste tempole alla vandunud Horvaatia meeskond sai tulemuseks 5.57,39 ning pälvis hõbemedali. Kolmandana, koosseisus Grace, Domanjko, Jurse, Fistravec, jõudis resultaadiga 6.03,54 lõpujoonele Sloveenia.

2012_CRO_Open_M4x_autasust
Meeste paarisaerunelikud poodiumil   Foto: Kaspar Taimsoo fanclub Facebook’is  

„Tegemist oli meie tänavuse hooaja esimese 2000 meetriga ning kokkuvõtvalt võin kinnitada, et tunne on tugev. Seda tunnet, et mõtleksime Allariga kahepaadist, kindlasti pole“, märkis Taimsoo.

Vaagides hetkevormi kitsaskohti, teatas Viljandist pärit spordimees, et olulist lihvi vajab sõidu tehniline pool. „Jõudu ja vastupidavust on meil kenasti, kuid harmooniast ja korrektsusest jääb veel vajaka. Omalt poolt loodan, et olen eessõudjana vastu pidanud, sest plaane võimalikest muudatustest taustaks ei kostu“, avaldas Taimsoo.

Taimsoo partner viimaste aastate Eesti paarisaeru kahepaadi esindusmeeskonnast, Alla Raja märkis aga, et peale poolt distantsi polnud enesetundele aega mõeldagi. „Alles sõidu järgselt, organismi rahunedes tundsin, et avastart kujunes meeletult raskeks“, täpsustas Pärnu Sõudekeskus Kalevi ridadesse kuuluja.

Pajusalugi üritab Londonisse jõuda

Kuldmedali toob Eestisse ka ühepaadil sõudev pärnulanna Kaisa Pajusalu, kel Londoni-pääset hetkel taskus pole, kuid on lootust, et mai lõpus toimuv kvalifikatsiooniregatt jätab võimaluse edu saavutamiseks. Laupäeval startinud Pajusalu lõpetas avastardi liidrina, saades tulemuseks 8.01,79. Teine ja kolmas koht läksid aegadega 8.04,01 ja 8.06,53 austerlannadele Magdalena Lobingule ning Michaela Taupe-Traerile.

Positiivselt üllatasid noored Geir Suursild ja Jüri-Mikk Udam, kes startisid noormeeste A vanuserühma paarisaeru kahepaadil ning saavutasid tulemusega 6.48,89 üldesikoha. Teisena-kolmandana finiseerusid horvaatia paatkonnad – Sambolec-Herega tulemusega 6.52,95 ning Sain-Situm resultaadiga 6.55,45.

Veel medalivõitjaid

U23 meeste ühepaat

1. Franek Camillo, Austria 7.26,46
2. Kaur Kuslap, Eesti 7.28,91
3. Gergely Papp, Ungari 7.30,27

Meeste ühepaat

1. Damir Martin, Horvaatia 7.00,08
2. Valent Sinkovic, Sloveenia 7.04,35
3. Kaspar Taimsoo, Eesti 7.06,72

Tüdrukute B klassi paarisaeru kahepaat

1. Leni Schönthaler, Julia Gesierich, 7.56,91
2. Tea Kavcic, Ivana Vilenica, Horvaatia 7.57,36
3. Krete Koovit, Erli Mat, Eesti 8.01,46

Olümpiakvalifikatsioon toimub Luzernis

Sveitsi sõudemeka võõrustab viimaste olümpiapiletite ihkajaid 20.-23. maini. Kindlasti näeme veel meie paarisaeru neljapaati ning Kaisa Pajusalut ühepaadil. Välistatud pole aga seegi, et keegi meestest saab võimaluse Rotseele minna üritama ühepaadil.

Kvalifikatsioonisüsteemi järgi jagub neljapaatidele kaks, naisühepaadisõudjaile kolm lisapääset. Ka meeste ühepaatidele mängitakse välja kolm ekstrapiletit.

Meie neljane jätkab kuni maailmakarikavõistluste sarja esimese, Serbias Belgradis toimuva etapini ettevalmistustööd Pärnus.