Eesti neljapaat lõpetas OMi avasõidus kolmandana

Vahur Mäe, toimetaja   |   23. juuli 2021, 06:48

Täna algasid Tokyos suveolümpiamängud. Avastardi teinud Eesti paarisaerulise neljapaadi teekond jätkub pühapäeval vahesõidus, kust üritatakse uuesti finaali jõuda.

Teises eelsõidus Poola, Itaalia, Norra ja Saksamaa kõrval startinud Jüri-Mikk Udam (Tallinna SK), Allar Raja (Pärnu SK Kalev), Tõnu Endrekson (Pärnu SK) ja Kaspar Taimsoo (Viljandi SK) pidid otse medalisõitu pääsemiseks olema vähemalt teised, ent lõpetasid 5.47,12ga kolmandana. Esimesena jõudis 5.39,25ga finaali Poola, seejärel 5.39,28 kirja saanud Itaalia. Eesti kvarteti järel finišeerisid Norra ja Saksamaa, ajad vastavalt 5.49,02 ja 5.50,11.

Eesti nelik olümpiakanalil (FOTO: Karli Saul/EOK)

Esimesest sõidust said finaalipääsme Holland (5.39,8) ja Austraalia (5.41,54). Suurbritannia, Hiina ja Leedu teekond jätkub vahesõidus, mis on kavas pühapäeval Eesti aja järgi kell 4.40.

„Sõit oli väga raske: palavus tegi sellest kondi, mida pureda. Kõigil on eluvaim sees, silm ka enam-vähem värske,“ rääkis vahetult peale etteastet eessõudja Taimsoo, kelle sõnutsi polnud lõpuosas enam kellelgi piisavalt jõudu. „Siiski midagi väga hullu pole, saime hakkama. Startki tuli viisakalt välja,“ hindas viljandlane. Treener Ruth Vaari käe alt tippsporti jõudnu arvates läheb hea hoo sisse saamiseks veidi aega. „Halb oleks see, kui mehed oleks peale sellist sõitu lapiti maas. Teeme ergomeetril kerge mahasõidu, päikese kätte end küpsetama ei lähe. Meie pärast muretsema ei pea. Eesti sõudmise firmamärk on olnud see, et alguses läheb halvasti, pärastpoole tõusvas joones,“ sõnas sõudja, hinnates, et kolm neljandikku etteastest tuli hästi välja.

Meeskonna juhendaja Veikko Sinisalo ei pidanud algust ootuspäraseks. „Sellist algust me muidugi ei soovinud. Poisid rääkisid, et koostöö ei sujunud ja õhkkond oli veidi närviline,“ rääkis treener, kelle hinnangul oldi esimest eelsõitu kõrvutades Austraalia ja Suurbritanniaga siiski konkurentsis, sest pool maad liiguti neist kiiremini. “Kiirust jagub, ent kõrgesse mängu sekkumiseks peame paremaks saama,” hindas Sinisalo.

Kogu regatiga seotud info on siin.