Eesti noored osalevad U19 Euroopa meistrivõistlustel Belgias

Vahur Mäe, toimetaja   |   23. mai 2014, 15:49

Eeloleval nädalavahetusel stardib rahvusvaheline tiitlivõistluste karussell. Belgias Hazewinkelis toimuvatel Euroopa noorte meistrivõistlustel teeb kaasa koguni 6 Eesti paatkonda.

2014 ERJCh Hazewinkel logoSõudeliidu peasekretär Robert Väli märkis, et lisaks väikepaatidele läheb veele ka poiste paarisaeru neljapaat koosseisus Mark-Felix Mumma, Andres Nöps, Nikita Konstantinov ja Erik Amor.

Ühepaatidel asuvad võistlustulle pärnakas Daniel Liik ning viljandlanna Erli Mat. Paarisaeru kahepaatidel esindavad koondist Johann Poolak – Marko Laius ning Kärolyn Mäesaar-Karoli Loot. Koondisse kuulub ka üks üksikaerukoosseis – pärnulannad Anette Steinberg ning Jessika Scholtz võtavad eakaaslastega mõõtu roolijata kahepaadil.

Võistlused stardivad laupäeva hommikul eesti aja järgi kell 10.30. Ühed esimesed, kes võistlusveele lähevad on Steinberg ja Scholtz.

Treeneritena on kaasas samaaegselt spordimänedžeri rolli täitev Rita Maier, Raini Lelle, Ruth Vaar ning Roman Lutoškin.

Väli lisas, et suur õnnestumine oleks ühe paatkonna finaali jõudmine. “Ootame noortelt eakaaslastele kanna peale astumist ning suurt rõõmu teeks kellegi finaalipääs. Neid võistlusi peetakse alates 2011. aastast ja olgugi et uus, on jõuproov populaarne ning tase võimas”, rääkis ta.

Mullu saavutas eestlaste kõrgeima koha Andreas Lünekund ühepaadil, kes oli siis 8.

Eesti on esindatud regati kohtumõistmiseski – mullu sügisel rahvusvahelise kategooria kohtunikupaberid kaitsnud Priit Purge kuulub rahvusvahelise sõudeliidu žürii koosseisu.

Esialgne ajakava