Eesti sõudenelik asub MMil laupäeval medalit jahtima

Vahur Mäe, toimetaja   |   22. sept. 2022, 15:28
image_pdfimage_print

Täna on Eesti sõudjate rõõmupäev: taas näeb MMi finaalis meeste paarisaerulist neljapaati, kellega vaatamata suurel määral uuenenud tiimile tuleb kõikidel sõudmise suurriikidel medalimängus jätkuvalt arvestada.

Lõunal toimunud esimeses poolfinaalis ristati piigid Šveitsi, Ukraina, Norra, Suurbritannia ja Itaaliaga. Vastutuules toimunud sõitu alustas kõige teravamalt-tempokamalt Itaalia, keda rivaalid endast mõnest sekundist siiski kaugemale ei lubanud.

Mikhail Kushteyni (Narva SK Energia), Allar Raja (Pärnu SK Kalev), Tõnu Endreksoni (Pärnu SK) ja Johann Poolaku (Pärnu SK Kalev) paadinina hakkas tõusma 2000 meetrise distantsi teises pooles, kus viimase finaalikoha – edasi liikus kolm paremat – nimel võideldi eelkõige Ukrainaga.

 

Eesti neljapaadi finišispurt poolfinaalis (FOTO: Detlev Seyb)

Sarnaselt vahesõiduga suutis Eesti nelik viimasel distantsiveerandil tempot kruvida, saades maksimaalse 40-41 tõmbe peale minutis. Terve sõidu juhtinud Itaalia pani oma paremuse maksma 5.53,52, lubades 5.53,93ga finišeerinud britid ohtlikult lähedale. Eesti neliku ajaks fikseeriti 5.56, Ukraina sai kirja 5.56,81, Norra 6.00,94 ja Šveits 6.03,12.

Teisest poolfinaalist liikusid medalisõitu Poola (5.54,18), Rumeenia (5.49,85) ja Holland (5.51,13). Väikese – B-finaaliga – pidid leppima Prantsusmaa (5.59,40), Leedu (6.02,46) ja Hiina (6.08,24).

„Vägev, ent väga raske sõit,“ kommenteeris vahetult peale sõitu hoolealuste etteastet koondise peatreener Veikko Sinisalo, märkides, et tiim pani välja kõik, mis oli nende võimuses.

„Nägin meeskonda suure algustähega,“ ütles juhendaja.

Eesti nelik on poolfinaali lõpetanud (FOTO: Detlev Seyb)

Kuidas hindab tänast minekut tiimi noor eessõudja Johann Poolak?

“Oleme veidi ülevoolavas meeleolus, sest terve hooaja oleme mõelnud esiti A-finaali pääsemisest: tegime taas ära,” rääkis Poolak, kelle arvates on osaliselt edu taga uus mänguplaan.

“Kui varem tegime vahekiirenduse poole distantsi peal, alustame nüüd paarsada meetrit varem: kannatame, ja kui kõik välja tuleb, siis kestame ära,” ütles sõudja. Tema hinnangul näitavad kaks viimast sõitu, et tegemist pole juhusega ja et omaette kvaliteedimärgiks on seegi, et võrreldes EMiga on kaotus parimatele vähenenud.

“Finaalile ei ole veel mõtlema hakanud, ent kõik on võimalik,” arvas pärnakas, kes oma sõnutsi tunnetab, et head sõidud on tiimi enesekindlust olulisel määral tõstnud.

A-finaal on kavas laupäeval, Eesti aja järgi kell 16.26. Eesti kvartett stardib kuuendal rajal.

Kogu võistlusega seotud info on leitav siin.