Eesti sõudenelik asub täna EMil finaalipääset jahtima

Vahur Mäe, toimetaja   |   10. apr. 2021, 10:54

Põhja-Itaalias Vareses toimuval sõudmise EMil on täna kavas teine võistluspäev, mis toob selguse, kas Eesti paarisaerulisel neljapaadil on piisavalt rammu jõuda poolfinaalist pühapäevasesse finaali.

Avapäeval kolme eelsõidu peale paadiklassi valitsejate Hollandi ja Itaalia järel kolmandat aega näidanud neljapaat on asjaosaliste hinnangul saavutanud hea jooksu ja töötab tehniliselt puhtalt. „Startisime ju esimest korda peale pikka võistluspausi. Stardist saime üle ootuste hästi välja, ja mis peamine, paat jooksis vabalt,“ arvas vahetult peale avasõitu kahekordne olümpiamedalist Tõnu Endrekson (Pärnu SK). Neliku juhendaja Veikko Sinisalo hinnangul ei tasuvat esimese sõidu pealt põhjapanevaid järeldusi siiski teha, kuna kõik tiimid on pikalt võistluspausilt tulnud ja alles kohanevad võistlusrütmiga. „Keskendusime tehniliselt puhtale tööle ja tulime kenasti toime,“ märkis treener, kelle sõnutsi pakkus talle rahuldust teadmine, et Holland ja Itaalia olid aegadega üsna samal pulgal.

Eesti nelik avapäeval eelsõidus võitjana finišeerimas (FOTO: Fred Killing)

Need kvartetid, kes eelsõidus kolme parema sekka ei mahtunud ja seetõttu kohe poolfinaali ei saanud, rivistusid reede õhtupoolikul üles vahesõidus, kus jagati välja järele jäänud kolm kohta. Sealt said poolfinaali Tšehhi, Ukraina ja Austria.

Eesti stardib kell 14.59 esimeses sõidus, vastasteks Austria, Leedu, mullune EM-hõbe, olümpiapiletiga Itaalia, niisamuti Tokyosse koha taganud Norra, lisaks Tšehhi. Teises poolfinaalis algusega kell 15.06 lähevad võistlustulle tunamullusel MMil olümpiakoha kindlustanud Poola, Suurbritannia ja Holland, lisaks Ukraina, Venemaa ja Prantsusmaa. Pühapäeval toimuvasse medalisõitu pääseb mõlemast sõidust kolm esimest, ülejäänute laeks jääb B-finaal, kus jagatakse kohad seitse kuni 12.

EM on Eesti neliku jaoks oluline verstapost teel mais toimuvale olümpiamängude viimasele kvalifikatsiooniregatile, kus mängitakse välja järele jäänud kaks piletit.

Võistluse otseülekannet saab jälgida siin. Kogu üritusega seotud info asub siin.