Eesti sõudenelik liikus MMil vägeva sõiduga poolfinaali

Vahur Mäe, toimetaja   |   20. sept. 2022, 20:52
image_pdfimage_print

Tšehhis Racices toimuval MMil oli täna tõehetk Eesti meeste paarisaerulise neljapaadi jaoks, sest kahe vahesõidu peale selgusid ülejäänud kuus poolfinalisti. Eesti meeste sõit erines eelnevaga kui öö päevast: täna saadi kõik klappima ja liiguti võitjana poolfinaali.

Mikhail Kushteyn (Narva SK Energia), Allar Raja (Pärnu SK Kalev), Tõnu Endrekson (Pärnu SK) ja Johann Poolak (Pärnu SK Kalev) ei suutnud eile eelsõidust otsepääsu 12 parema sekka tagada, ent said täna uue võimaluse, vastasteks USA, Uus-Meremaa, Hiina ja Norra.

Eesti kvartett vahesõidus (FOTO: Detlev Seyb)

Ehkki eestlaste paadinina püsis pikka aega rivaalidest tagapool, suutsid nad väga koordineeritud sõiduga lõpuks võita, aeg 5.46,01. Järgnesid Hiina (5.46,93) ja Norra (5.47,34) ja C-finaali kukkunud Uus-Meremaa (5.51,60) ja USA (5.51,86). Teisest vahesõidust pürgisid 12 parema sekka Prantsusmaa (5.46,44), Šveits (5.46,5) ja Leedu (5.49,41). C-finaali läksid Tšehhi (5.50,09) ja Indoneesia (6.00,94).

„Täna oli meil hoopis teine minek: sõitsime targalt, sest ei läinud stardist sildu põletavas tempos minema,“ rääkis Rio olümpial pronksi kaela saanud Raja, kelle arvates on meeskond viimasel ajal suutnud tempokamalt liikuda. „Vahepeal suutsime kruvida koguni 41 tõmmet minutis, oleme treeningutel asja kallal kõvasti vaeva näinud, et kiiremate tiimidega selleski plaanis sammu pidada,“ rõõmustas staažikas sõudja.

Eesti paatkond vahesõidus (FOTO: Detlev Seyb)

Kuidas hindab vahesõidu kvaliteeti peatreener Veikko Sinisalo?

„Täna leidsime oma rütmi, näitasime hoogsamat minekut, ehkki rivaalid olid stardist minnes veel kiiremad,“ ütles Sinisalo.

Poolfinaalid on kavas ülehomme Eesti aja järgi kell 13.45 ja 13.55. Eesti kvartett stardib neist esimeses, vastasteks Norra, Itaalia, Suurbritannia, Ukraina ja Šveits. Teises sõidus hakkavad piike murdma Leedu, Prantsusmaa, Rumeenia, Poola, Holland ja Hiina. Mõlemast sõidust pääseb finaali kolm paremat.

Kogu võistlusega seotud info on leitav siin.