Eesti sõudetipud saavad väärilised konkurendid Lätist ja Ukrainast

Vahur Mäe, toimetaja   |   16. jaan. 2011, 09:09

Tugevad Läti ja Ukraina sõudjad pakuvad Eesti parimatele kõva konkurentsi järgmisel nädalal toimuvatel sõudeergomeetrite võistlusel Alfa 2011, edastab võistluste pressiteenistus.

22.jaanuaril Tallinna Spordihallis peetavatel ergomeetrivõistlustel stardib sadu sõudetippe ja harrastajaid rohkem kui 20 võistlusklassis. Neist oodatuimaks kujuneb meeste sõit, kus Eesti parimale ergomeetrisõudjale Tõnu Endreksonile, kahepaadi liikmetele Allar Rajale ja Kaspar Taimsoole lisaks stardivad mitmed nimekad välisvõistlejad.

Lätist sõidavad konkurentsi pakkuma U23 vanuserühmas tänavu maailmameistriks kroonitud paariskahese sõudjad Dairis Adamaitis ja Lauris Sire. Võistluste peakorraldaja Mihkel Klementsovi hinnangul peaksid mõlemad sekkuma medalikonkurentsi. “Eriti hea on ergomeetril just Adamaitis, kes kaks aastat tagasi Alfal neljandaks tuli,” lisas Klemetsov.

Ukrainast on lubanud kohale tulla kolm tippsõudjat. Gennadi Zakharchenko ja Konstantin Zaitzev on paarisneljasel tulnud Euroopa meistriks, Sergei Bazõlev saavutas kaheksapaadil EMil teise koha.

“Naiste sõidus loodame, et Kaisa Pajusalu teeb uue võistluste rekordi, hetkel on ta sellises vormis küll,” kinnitas Mihkel Klementsov. Pajusalu sõidab veebruaris USAsse Bostonisse ergomeetrisõudmise MMile Euroopa koondise liikmena.

Tippsõudjatega oma aegu võrdlema oodatakse kõiki soovijaid, sest võistlusklasse on ka neile, kes kunagi varem sõudmisega kokku pole puutunud. Registreerida saab võistluste kodulehel www.alfarace.ee kuni 17.jaanuarini.

Alfa leiab aset juba 18. korda, tegu on Eesti ühe suurima sisespordisündmusega , kus osalejate arv küündib 500-ni. Võisteldakse Concept2 ergomeetritel, mis on treenimisvahendina populaarsed mitte ainult sõudjate seas vaid praktiliselt kõigis spordiklubides.

Sõudevõistlus algab järgmise nädala laupäeval kell 11 eelsõitudega, finaalid toimuvad kell 15. Pealtvaatajatele on üritus tasuta.

Lisainfo:

www.alfarace.ee

Mihkel Klemetsov

Võistluste peakorraldaja

5158 315

mihkel@concept2.ee