Eesti tudengid panid Jönköpingus kanna tugevalt maha

Vahur Mäe, toimetaja   |   5. sept. 2019, 16:36

Lõuna-Rootsis Jönköpingus startisid neljapäeval, 5. septembril Euroopa ülikoolide sõudemeistrivõistlused, mida väisab viie paatkonnaga Eestigi esindus.

Eesti Sisekaitse Akadeemiat esindavad paarisaeru kahepaadil Kärolyn Mäesaar ja Liisu Mitt, lisaks Mitt ühepaadil. Kergekaalu paariskahesel teevad kaasa Kermo Randmäe ning Ander Koppel Tallinna Tehnikaülikoolist. Tartu Ülikooli nimel sõuavad ühepaadil Joonatan Kama ning roolijata kahesel Martin Rahuoja ja Margus Kodasma.

Võistluspaigas viibiva koondise mänedžeri ja juhendaja Priit Purge sõnul möödus avapäev edukalt. „Neljapäeval käisid veel kõik meie paatkonnad. Randmäe ja Koppel võitsid omas eelsõidus päeva parima ajaga ning liikusid laupäevasesse finaali. Mitt ja Mäesaargi olid edukad: vaatamata napi kaotusega eelsõidus rivistuvad nemadki laupäeval medalisõidus stardijoonele,“ informeeris Purge. Juhendaja sõnul sõuavad nädalavahetusel finaalis roolijata kahese sõudjad Kodasma ja Rahuojagi ning kuigi selles võistlusrühmas teeb kaasa kuus paatkonda, on meeste avaetteaste teine koht asjalikuks avanguks.

Ander Koppel (vasakul) ja Kermo Randmäe võistluskanalil (Priit Purge)

Pärastlõunal käisid veel ühepaadidki: mõlema sugupoole võistluses teeb kaasa 18 atleeti. Juba teist korda avapäeval veel käinud Liisu Mitt sai kirja neljanda koha ning jätkab poolfinaalipääsme püüdmist reedel toimuvas vahesõidus. Joonatan Kama jäi tugevate Rootsi ja Norra sõudjate järel kolmandaks ning jätkab sarnaselt Mitile edasipürgimist vahesõidus. Kui Eesti atleetidel õnnestub poolfinaali pääseda, tuleb juba sama päeva õhtul poolfinaalis taas stardijoonele minna.

Võistluste tulemused ja otseülekanne on jälgitavad korraldaja veebilehelt.