Eesti tudengsõudjad on medalimängus

Vahur Mäe, toimetaja   |   6. sept. 2019, 23:18

Lõuna-Rootsis Jönköpingus toimuvatel Euroopa ülikoolide meistrivõistlustel esinevad Eestigi õppurid. Mitmed paatkonnad on jõudnud medalisõitu.

Võistluspaigas viibiv koondise mänedžer ja juhendaja Priit Purge jagas kohapealt muljeid ning oli rahul, et nii mõnigi paatkond stardib medalisõidus. „Liisu Mitt sisekaitseakadeemiast sõudis ühepaadil poolfinaali teise kohaga medalisõitu, edestades tugevaid Hollandi ja Suurbritannia sõudjaid,“ rõõmustas Purge. Juhendaja sõnul teisel ühepaadisõudjal, Tartu Ülikooli õppuril Joonatan Kamal küll nii hästi ei läinud, ent siiski on noormehel võimalik B-finaalis võidelda kõrge, seitsmenda koha eest.

Joonatan Kama võistlusveele siirdumas (Priit Purge)

Laupäeval on oodata põnevaid finaalsõite, kuhu juba varem jõudsid mitmed Eestigi koosseisud: esimesena lähevad kergekaalu paarisaeru kahepaadil võistlustulle Tallinna tehnikaülikooli tudengid Kermo Randmäe ja Ander Koppel. Medalisõitu pürgisid paarisaerulisel kahepaadil sisekaitseakadeemia neiud Kärolyn Mäesaar ja Liisu Mitt ning Tartu ülikooli tudengid, roolijata kahepaadil sõudvad Margus Kodasma ja Martin Rahuojagi. Arvestades, et Mitt sõuab ühesel samuti A-finaalis, on Eesti üliõpilassõudjatel võimalusi koguni nelja medali lunastamisel.

Kogu info jõuproovi kohta on leitav siit. Korraldajad teevad kõikidest sõitudest otseülekande.