Eestile suurelt Moskva regatilt mitu medalikohta

Vahur Mäe, toimetaja   |   5. juuni 2019, 13:43

Möödunud nädalavahetusel, 1.-3. juunini Krõlatskoye kanalil toimunud suurest Moskva regatist võttis edukalt osa Pärnu ja Narva klubide esindus.

Kolm päeva vältaval regatil on eestlased käinud aastaid ning said kutse tulla osalema tänavugi. Pärnu sõudeklubi ja Narva sõudjate jaoks kujunes jõuproov edukaks, sest lisaks B finaalis etteotsa jõudmisele küünditi mitmete medalitenigi. U23 vanuseklassi ühepaadil jõudis Nora Küüts B finaali ning lõpetas ajaga 8.34,35 kolmandana (üldkokkuvõttes 9. koht). Sõidu võitis kohalik atleet 8.19,10ga. Nikita Konstantinov oli samas paadiklassis B finaalis teine, üldkokkuvõttes kaheksas (7.27,10). B finaali võitis Tartarstani sõudja 7.22,73ga.

Liisu Mitt veele siirdumas (foto: Pärnu sõudeklubi)

U23 rühma paarisaeru kahepaadil näitasid Mihhail Netšajev ja Mark Kiradi 7.05,89ga B finaalis 3. koha väärilist sõitu ja said kokkuvõttes 9. koha. B finaali võitsid kohalikud sõudjad 7.03,41ga. Kastanid tõid eestlaste jaoks tulest välja A finaalis 6.48,21ga kolmandaks platseerunud Margus Kodasma ja Martin Rahuoja. Kuldmedali võitsid Sankt-Peterburgi sõudjad ajaga 6.26,94.

Pronksmedali võitis naiste ühepaadil startinud Sisekaitseakadeemia tudeng Liisu Mitt (8.04,54), kaotades vaid Venemaa (7.52,04) ja Rootsi (8.00) esindajatele.

Veteranide ehk mastersite 1000 meetri distantsil formeerisid Eesti ja Venemaa paatkonnad ühise löögirusika ning olid Venemaa paatkonna (4.04,42) järel ajaga 4.10,82 teised. Paatkonda aitasid tugevdada Ingrid Võsu, Rita Maier ja Tatjana Jaanson.

Finaali jõudis Eesti U23 meeste paarisaeru neljapaatki: võistkond, kuhu kuulusid Margus Kodasma, Nikita Konstantinov, Mark Kiradi ja Martin Rahuoja platseerus Venemaa kvartettide järel 6.46,52 neljandaks. Võitjapaatkond sai ajaks 6.24,06.