Eestlanna Siret Saarsalu osales Zürich City Sprint’il

Vahur Mäe, toimetaja   |   9. okt. 2012, 07:19

Septembri lõpus kogunesid sajad inimesed Zürichi kesklinnas Limmati jõe kallastele, et elada kaasa Zürich City Sprint 2012 regatile. Tegemist on FISA poolt korraldatud sprintide seeriavõistlusega, mille eesmärgiks on sõudesport tuua linnade südamesse ja rahvale nähtavaks teha.

Zurich_Sprints_Final_col_lowresZürichis võistlesid Tšehhi, Saksamaa, Hollandi ja Šveitsi tuntud sportlased, sealhulgas 2002. aasta maailmameister ühepaadil – sakslane Marcel Hacker ning Londoni olümpiavõitja naiste ühepaadil – Mirka Knapkova. Lisaks tuntud atleetidele olid võistlustules ka ülikoolide kaheksapaadid, sealhulgas Eesti esindatusega.
Eesti sõudja Siret Saarsalu kuulus ülikooli Federal Institute of Technology of Zurich (ETH Zürich) rivistusse, sest lõpetab hetkel seal magistriõpinguid toitumismeditsiinis. Saarsalu sattus sõudmistreeningute juurde 2010. aastal ning esindab sestsaatiTartu Ülikooli Akadeemilist Spordiklubi.

2012_Zrich_City_Sprint_Siret_Saarsalu
Võitjanaiskond. Foto: Igor Meijer/FISA

„Sõudmisest on saanud minu jaoks äärmiselt sümpaatne ja südamelähedane spordiala“, märkis Saarsalu ning tõstis esile nüüdseks Pärnusse koduklubisse treeneriametit pidama läinud Elar Jaaksoni rolli noorte innustamisel ja õpetamisel.

Zürichi võistlus toimus Round Robin süsteemis, mille kaks esimest ringi võitis ETH Zürich, tagades endale ka üldvõidu.

 2012_Zrich_City_Sprint_Siret_Saarsalu2
Kaheksapaadid Limmatil. Foto: Kurt Dätwyler/ASVZ