Eestlased Suurel Moskva regatil

Vahur Mäe, toimetaja   |   1. juuni 2018, 19:15

Samal ajal kui Serbia pealinnas Belgradis käib maailmakarikasarja avavõistlus, on osa noorteparemikust väisamas Moskvas sealset suurregatti.

Suure Moskva regati (Grand Moscow Regatta) näol on tegemist peamiselt Venemaa sõudjate pärusmaaga, ent kutsed sinna saavad ka teised riigid. Eestlased on väikeste tiimidena varemgi võistlusi külastanud ning on kohal nüüdki.

Narva noormees Mikhail Kushteyn võistleb U23 vanuserühma kergekaalu ühepaadil ning oli avapäeval toimunud eelsõidus ajaga 7.32,3 Venemaa sõudjate ees ülekaalukas liider. Nii võistleb narvalane laupäeval toimuvas finaalis.

Ruusalepp (vasakul) ja Koppel Krõlatskoje kanalil (foto: Priit Purge)

Võistlustele lähetati ka alla 23aastaste (U23) kergekaalu neljapaat, kuid kuna võistlusprogrammist see kategooria puudub, teevad Eesti noored kaasa sama paadiklassi täiskasvanute arvestuses. Paatkonda kuuluvad Ander Koppel, Joonatan Kama, Karl August Ruusalepp ja Kermo Randmäe.

Võistluskoormuse saamiseks formeeriti avapäevaks nelikust alla 23aastaste kergekaaluklassi paarisaeru kahepaadid. Nii Koppel ja Ruusalepp kui ka Kama ning Randmäe olid oma eelsõitudes kolmandad ning jätkavad finaali püüdlemist laupäeval sõidetavas poolfinaalis.

Võistluste kohta saab lugeda ja tulemustega tutvuda siin.