Eestlaste visa tahe viis nad ülemaailmsel jõuproovil võidule

Vahur Mäe, toimetaja   |   4. veebr. 2018, 20:59

Terve jaanuari vältel toimunud ülemaailmse sisesõudmise võistkondliku jõuproovi võitnud Eesti sõudespinningu tiim kogus ühtekokku rohkem kui 41000 kilomeetrit.

Concept2 kogukonna poolt algatatud virtuaalsõudmise võistlus Virtual Team Challenge võimaldab võistelda endale sobival ajal ja kohas üle maailma, kuna tehnikaseadmed ja virtuaalmaailma võimalused annavad aluse luua digitaalseid ja kaasahaaravaid võistlusformaate. Jõuproovi olemus nägi ette, et liikuda võis kõikidel Concept2 kaubamärgi ergomeetritel: lisaks sõudeergomeetrile ka suusa- ning rattatrenažööril. Seejuures võis erinevat tüüpi masinatel kogutud distantse omavahel kombineerida. Eestis sisesõudmist edendav sõudespinning pani kokku ligi kolmesajast entusiastist koosneva tiimi ning läbis jaanuaris toimunud katsumuse jooksul 41313 kilomeetrit. Eestile järgnenud Prantsusmaa sai kirja veidi alla 39000 ning kolmas, USA, napilt üle 30000 kilomeetri.

Sõudespinning Estonia nimelises võistkonnas osales 281 liiget, teiste seas omaaegsed sõudetipud Jüri ja Tatjana Jaanson, Toivo Zoova ning Priit Tasane. Oma panuse andsid ka tänased tegijad eesotsas Andrei Jämsä, Allar Raja, Jüri-Mikk Udami ja teistega. Enim distantsi suutis mõõta 22aastane Tartu aerutaja Kevin Kriisa, kelle kontole kogunes kuu ajaga koguni 1212 kilomeetrit. 566 võistkonna seas esikohale platseerunud Eesti tiimi rivistuses tegid aga kaasa ka mitmete välisriikide esindajad. Näiteks andsid oma panuse Soome, USA, Hollandi, Inglismaa ja Iirimaa entusiastid.

„Virtuaalne formaat sobis Eesti sõudetiimile valatult. Sel võistlusel on ka alati olnud väga tugev konkurents“, selgitas Eesti võistkonna kapten Aleksei Lipintsov.

Kõik tulemused on leitavad siit. Eesti võistkonna koosseisu kohta saab täpsemat teavet siit. Vaata ka enim kilomeetreid kogunud Kevin Kriisa etteastet.