EM Brandenburgis: Kuzmin ja Anderson leppisid nõrgima finaaliga

Vahur Mäe, toimetaja   |   6. mai 2016, 16:21

Reede hommikul Brandenburgis toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel startinud Eesti paarisaeru kahepaadi uus koosseis pidi leppima esmalt eelsõidu viimase, seejärel aga ka vahesõidu tagumise kohaga.

2016 ERCHOskar Kuzmin ja Sten-Erik Anderson sõuavad koos esimest hooaega. Duo plaaniks on mai lõpus toimuvatel olümpiamängude kvalifikatsiooniregatil Rio pääsme püüdmine. Käimasolevaid Euroopa esivõistlusi võetakse aga kui tugevat ettevalmistust eesootavale.

Paraku pole paatkond loodetud lennukust leidnud, sest mõlemad avapäeva sõidud on luhtunud. Reede pärastlõunal üritati poolfinaali jõuda läbi vahesõidu, ent üritamiseks see jäigi. Kuzmin-Anderson suutsid tuhat meetrit kannatada ning sõudsid eespool valgevenelastest Maziarkinist-Pavukoust, aga paraku seejärel jõud rauges. Paatkond finišeerus tulemusega 6.58 viiendana, mis tähendab kõige nõrgemasse finaali (C finaal) jäämist.

Sõidu võitsid 6.41,12ga tsehhid Plocek-Klang, neile järgnesid poolfinaalikoha taganud Poola (6.46,17) ja Valgevene (6.47,47).  Lõpp vajus totaalselt ära suurema osa sõidust kolmandat kohta hoidnud Hispaanial, kes lõpetas Eesti ees ajaga 6.50,2 neljandana.

Hommikuses intervjuus märkis peatreener Matti Killing, et vahesõit saab Eesti paari jaoks olema küpsuseksamiks. Kuna C finaalis on veel vaid Hispaania, võib maksimaalseks tulemuseks saada 13. koht 14 riigi konkurentsis. Juba praegu saab tõdeda, et Eesti duot edu ei saatnud.